Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem post kód 26

Mám problém s deskou, nejde mi na ni PCI-expres grafika, zobrazuje pruhy při nabíhání a pak vůbec nenaběhne, restartuje PC. Dal jsem tam testovací kartu na post kódy a napsalo to kód 26, snad by to mělo být zamknutý slot (A20)? V biosu jsem nic na odemčení slotu nenašel, dal jsem to do deafaultu a nic. Grafika by měla být OK. PCI jede v pohodě. Díky za rady

nefunkcne A20 gate mozes vyhodit ptz je to vsetko v chipsete. Samozrejme ze ten post code je blbost a neni to ziadnym A20 gate, ale ma tam proste problem bud v tom co tam ma v doske nastrkane (RAM, grafika, atd), alebo v doske samotnej, a nikto okrem jasnovdica nevie v com presne ten problem je, post code je koncovemu uzivatelovi bez zdrojakov BIOSu absolutne naprd.

si pozicat alebo z ineho PC nadratovat

Vseobecne 20pinovy zdroj mozes skusit aj bez redukcie, ale nech je aspon 400W (ptz potom bude aspon tak silny na 12V vetve ako ten tvoj 250W :D) Ale nezarucujem ze to bez redukcie na 24pin vobec nabehne. Moze, nemusi, zavisi od zakl.dosky. Idealne to niekde skusit s modernym zdrojom. Nepoznas nikoho kto ma nejake ine PC?

Zkus jiný slot. Nevím co máš na desce ještě k dispozici. Pokud mi někdy grafika dělala tohle, tak jsem ji odnesl do kostela polil svěcenou vodou, dal na modlení, a protože to nepomohlo šla EXPRES do sběrného dvora k recyklaci. Grafika je pravděpodobně kaput, Pokud se nechytá v jiném slotu nebo v jiném PC.

pokazit sa moze pri prenasani hlavne ak to nebolo zabalene v antistatickom obale a niekto po tom capal rukami nabity na 10000 Voltov (to su uplne bezne hodnoty elektrostatickeho naboja, a ziadna velka nahoda).
Samozrejme moze byt vadne cokolvek, doska, zdroj nestiha, jedina moznost to overit je skusat ine komponenty, a skusat tieto komponenty v inom PC. Teraz. Nie "kdysi".