Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc Crash

Dobrý den. Předem bych chtěl poděkovat že si mou otázku přečtěte případně poradíte.
Vlastním 2 měsíce starý PC. ( parametry v příloze).
Při přehrávání videa v programu Windows Media Player Classic - Home Cinema x64 mi začal program házet pruhy přes obrazovku. Jednoduše se zaseknul obraz, následně se ztratil a naskočily přes obrazovku pruhy různých barev. ( měnily se při každém dalším pádu). V reproduktorech zazněl zvuk, který možná znáte, typický po zaseknutí. Stálá dunivá melodie. Myslel jsem tedy, že je problém s programem a že není ještě tolik kompatibilní s novými Windows 7. Ovšem toto tvrzení vyvrátila hra Mafia. Při jejím hraní nastával stejný problém, ovšem doplnilo ho prvně rozsypání obrazu na jednotlivé pixely a následný již zde popsaný crash ala pruhy. Dále se crash/pruhy začal objevovat i ve hře Heroes 3 Complete. Když následovalo po sobě víc pruhů ( pruhy, restart, pruhy restart) začala být háklivá i hra World of Warcraft - Wrath of The Lich King. Jiné programy či hry problémy už nedělali. Ještě jsem zapomněl sdělit důležitou věc k těm crashům/pruhům. Vždy když se to zaseklo a naskočily pruhy jsem stiknul tlačíkto restart na PC. Ovšem žádná odpověd nepřišla. Místo restartu se počítač asi tak po 7 sekundách vypnul a následně po dalších 7 sekundách zapnul.

PC má ještě 3 roky záruku, tak bych Vás prosil o radu. Co se stalo s mým novým PC?

No jestli je počítač v záruce, tak dovnitř nešahej a pošli to na reklamačku (ideálně doplnit fotkama / videem). Data máš doufám zazálohovaná, na reklamaci můžou disk zformátovat. Vypadá to buď na něco se zdrojem nebo přehřívání (nejspíše grafiky, proto to rozsypání obrazu).

Jestli jim to tam bude fungovat, tak ti to vrátí, že si vymýšlíš :-). Stáhni si nějaký zátěžový test (doporučuju OCCT - Power Supply Test + Furmark, zkus oba dva postupně a nech tak hodinku běžet každej), ale předtím si překopíruj všechna svá data jinam, nemůžu ti zaručit, že něco neodejde (ačkoliv by nemělo, ale u popisku "Zdroj xxxW" není jasný, jestli je to kvalitní Seasonic/Enermax nebo jakobymožná zdroje LC Power nebo Eurocase). Každopádně to při testování hlídej a kdybys ucítil smrad jako po spálených plastech / viděl záblesky, tak to okamžitě vytrhni ze zásuvky, ale to už bude stejně pozdě.

Jj dal jsem O.K. a jsem v programu, zvolím power supply naskočí varování že je to těžký test a je to na moji vlastní zodpovědnost. Mám tedy nastavit na 1 hodinu? Pak tam je ještě pár nastavení.Shader Complexity mám nechat Default? A pak můžu zašktrnout full screen, 64 bit linpack nebo hyperthreading.

V predajni povies prehrieva sa to, blbne grafika v hrach, povies v ktorej hre, a v ktorom teste ti to pisalo ze CPU too hot, prip. im to aj predvedies ten test.
Co je vadne musia zistit oni, vadne moze byt cokolvek, moze byt aj len uvolneny chladic niektory (CPU, chipset apod) a moze byt vadne nieco, zakl.doska, vetrak v zdroji, apod). To musi niekto otvorit a zistovat ocami a rukami co tam je blbo.