Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domaci sit

Dobry den, mam internet od O2.Vse mi jede Ok. Ted chci ale mit na zahrade internet, a nahodou mam jeste jeden Router (Edimax BR-6204WG), co jsem si kdysi koupil. Ted potrebuji z routru od O2(Zyxel 660HW T3 v2)co je u PC, natahnout kabel asi 15m a dat ho k oknu na ten druhy router(Edimax), abych mel wifi na zahrade.
Ted se ptam, co mam zapnout, prepnout, udelat v routrech, aby na sebe vydeli a jely a jaky kabel pouzit(krizovy UTP?)? Oba routry jsou Wifi.
Doufam ze mi rozumite, dekuji.

když máš dhcp zakázáno - jak je přiděluješ? sice by stačilo umět si na pc nastavit adresu ručně, ale zas by mohlo dojít ke konfliktu stejných rozsahů adres před a za edimaxem. proto jsem psal nedávat kabel do wan vstupu ale lan - z edimaxu bude wifi switch, přidělování dhcp adres pro celou síť bude řídit zyxel.

taky když máš 2x router za sebou, je zbytečné vkládat nat mezi pc před a za edimaxem - proto obejít jeho wan část.

samozřejmě nesmí lan adresa edimaxu kolidovat s lan adresou zyxelu, na to si dej pozor, kdyžtak ji změň.