Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaky ma vplyv harddisk na hrany her diky moc za rady

no problem mam taky ze mam desku asus m3a78,4gb ddr2 ram 800mhz,ati radeon hd 5850 oc ,amd athlon x4 620 2,6ghz ,a 200 gb sata maxtor disk a ked hrajem crysis tak my stale seka ci mam low alebo high detaily no neviem kde moze byt problem kedze ine hry mi idu v poho na max ,no moj disk uz ma nejaky ten rok a navyse pri nacitavani cohokolvek chrci ale funguje dobre tak sa preto pitam aky ma Hard disk vplyv na hranie dakujem

HDD nema vplyv na hranie. HDD ma vplyv len na dobu nacitavania levelu apod.
Ak by bol HDD uplne vadny ze by nieco sekal tak by si nejake zasekavanie videl hlavne vo Windows t.j. vsade inde okrem hry :)

Hra sa moze sekat kvoli milion pricinam, chybna/poskodena/zavirena instalacka (hlavne ak nemas original), viry, prehrievanie CPU alebo grafiky, nenainstalene ovladace, apod. Moze byt aj ze mas nastavene moc vysoke rozlisenie, alebo moc vysoke AA a AF, a grafika to uz nestiha.

Dotaz o hre (jake ma naroky) mozes dat aj na poradnu "hry" (navrchu stranky).

Když ti jiné hry jednou na max bez problémů, chyba pravděpodobně nebude v zavirování PC či chybějících ovladačích. Pokud máš originálku, zkus hru odinstalovat, promazat pozůstatky po hře a nainstalovat zpět (savy si zazálohuj). Mi jede Crysis v 1280*1024 na high (něco na very high) pod XP (tedy v DX9) na slabší kartě bez nějakých problémů (džungle, tábory); seká se to akorát při náletech těch modrých potvor ke konci hry na lodi.

Nemáš zapnuto spoustu programů na pozadí? Zkus třeba odstavit antivir.

Mohl bys zkusit disk defragmentovat (nedovedu posoudit vliv na případné zlepšení), popřípadě otestovat (SMART).