Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obyčejný komp pro kolegu

Dostal jsem za úkol sestavit kámošovi komp do 10000.
Požadavek jen jeden - bezproblémové přehrávání HD videa.
Ještě maximálně bude velmi občas upravovat pár fotek,
žádné RAW nebo TIFF a žádné stovky fotek, takže stačí kancelář.
Asi hodinku jsem se díval po komponentách a hotových sestavách
a asi nemá cenu se moc namáhat se sestavováním za 4 stovky odměny.

Chystám se mu doporučit hotovku s W7, zatím má XP.
Předpokládám, že ATI 4650 zvládne Full HD levou zadní:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8R09720TZ0C

klidně doporučte jinou hotovku nebo i železo na sestavení, mám na to týden.
22 palců LCD s HDMI kámoš má a líbí se mi, že klávesnice a myš jsou PS2.
Čuste.

Otázka, co si představit pod pojmem HD. Už jsem viděl pár prasovideí komprimovaných ve formátu, kde jsem si s akcelerací přes GPU neškrtnul a muselo se to hnát přes CPU. Od té doby prosazuju strategii, že raději mít integrovanou GPU a čtyřjádrové CPU, protože pak člověku z videí až do 1080p včetně pojede opravdu vše.

To jo, ale s tím peckem se už pak nedá moc pracovat. Běžně si pouštím na druhém monclu jako kulisu při práci nějaká videa, a ta moje plečka (AX2 5000+) je bez HW akcelerace líná jak bestie. Silný CPU je řešením, ale kupovat kvůli videu výkonné čtyřjádro se mi jeví jako poněkud kontraproduktivní. A akceleraci přitom nádherně zvládají i IGP od ATI.

Je pravda, že po přechodu na čtyřjádro už jsem se o akceleraci přes GPU trochu přestal zajímat. Vlastním jen jeden monitor a soustředit se na práci při běžící "bedně" nedokážu (nemám mozkový multitasking), takže jsem tuto situaci řešit nemusel.
Jen ze zvědavosti - tys dosud nenarazil na video, které IGP (či GPU obecně) akcelerovat nezvládlo?