Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem z Windows XP zmizel hal.dll

Dobrý den , včera ráno mi z počíteče(windows Xp) zmizel hal.dll ,když jsem se ho snažil opravit přes konzoli pro zotavení vyskytl se malý problém , který se nevyřešil.

Místo toho aby jsem zadal cest

C:\WINDOWS>D:

D:\i386

tak se mě tam objevilo

C:\>

objevil se mě tam tento znak navíc a už tedy nebylo možné abych cestu zadal.

V pc mám dokumenty o které bych nechtěl příjít.

Děkuji za rady
Zmena predmetu, pôvodne: hal.dll (los)

znak navíc tam patří, je to jen oddělovač promptu. zadáš normálně písmeno cd mechaniky a pokračuješ:

d:
cd \i386

ale zvášť u novějšího pc si nejsem jist, že stačí jen překopírovat (extrahovat) hall.dll z cd, je totiž hardwarově závislý. rozumnější by bylo překopírovat ho z jiného pc s podobným hardwarem = procesorem, a ještě k tomu se stejným servicepackem.

na to je dobré mít udělanou poinstalační zálohu windows (image systému), odkud se dá takový soubor extrahovat.

jakákoli nová instalace windows si vytvoří nový správný hal.dll
můžeš ještě zkusit ten disk (v konzole zotavení nebo jako druhý připojený v jiném pc) zkontrolovat - chkdsk nebo chkntfs - jestli se zas neobjeví funkční umístění hal.dll.

edit:

ok takže bych neztratil dokumenty které mám v xpčkách ve složce documents and settings??

preventivně: vytáhni disk, strč jako druhý k jinému pc, vydoluj všechna data.
už aspoň víš, k čemu se používá rozdělení disku.