Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Záchrana dat

Dobrý den, jenom se zeptám. Provedl jsem pomalé zformátování disku a následnou instalaci Win XP..Proběhly aktualizace a byly nahrány programy na video, OppenOffice atd. Je nějaká šance na obnovu dat na disku před jeho zformátováním? Omlouvám se za pravopis..jsem slovák (čobolák). Děkuji

Přínosný článek o záchraně dat z harddisku. (reklama) (los)

Toto je ceskoslovenska poradna, takze nechapem preco sa pokusas pisat cesky, ked si slovak. V sumare mi to potom pride take tragikomicke.
Sanca na obnovu dat tam je, 100% uspesnost tam uz nebude.
Postup, vyklonovat disk na iny disk, pripojit ho k funkcnemu systemu a pokusit sa o obnovu dat z nejakeho programu. Oblubeny je napr getdataback. Pozor je plateny. V domacich podmienkach takmer neuskutocnitelny proces. Odporucam zverit profesionalom.
V kazdom pripade z daneho disku uz nic nerobi, nestartuj system, nezapinaj ho a nepokusaj sa nan nic instalovat atd, pretoze znizujes % pravdepodobnost obnovy dat.

Píšeš lépe než většina Čechů na internetu. Bohužel.
K problému: zformátování je ten nejmenší problém, data by se daly obnovit bez problémů. S následnými zápisy na disk je to ale horší. Minimálně to, co bylo na místech, kam jsi nainstaloval systém a programy, je nenávratně ztraceno.