Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výpadky internetu

Dobrý den
Mám ADSL připojení a pomocí wifi modemu vytvořenou wifi sít. K ní je připojen jeden PC pomocí LAN kabelu a 3 notebooky pomocí wifi. Problém je, že u jednoho notebooku (zrovna u toho mého) občas nastávají výpadky internetu, i přes to, že síla signálu je dostatečná. u ostatních notebooku funguje vše vpořádku. Mám acer extensa 5235, windows 7 a síťovej adaptér atheros AR5B93.

Poznám podobné problémy, síce nie vo W7, príčinou sa ukázala utilita karty atheros + utilitka výrobcu ntb na nejaké profily cestovné či niečo také podobne geniálne. Nejako sa to nevedelo dohodnúť kto to vie lepšie, kto je väčší šéf. No chaos.

Vhodné je zlikvidovať všetko čo sa pokúša ovládať Wifi kartu a následne instalovať jeden jediný software. No obávam sa, že Win7 bude mať tolko prieskumníkov, čarodejníkov/wizardow že nebude až tak jednoduché poslať to všetko do pekla Microsoftového.

protože se pro nastavení v síti obvykle používá dhcp, dá se konflikt vyloučit, ostatně konflikt ip se vypíše na obrazovku.
leda že by se omylem jmenovaly dva počítače stejně, ale tam bych spíš viděl chybu až při sdílení souborů.

pusť si vistumbler, jaký je průběh signálu v čase.

jestli používáš ovládací program od výrobce wifi karty, zkus se místo toho připojovat přes windows.

občas se stane, že připojení k síti funguje, ale internet nefunguje, to se signál drží zhruba mezi 60-70%. Jindy se ale stává že se nejde připojit ani k routeru. připojuji se klasicky přes windowsy a jinej program kterej by měl něco společného s wifi nepoužívám.

Může mi někdo poradit čím by to alespoň mohlo být? Zkoušel jsem různý ovladače a nic. Síla signálu je občas kolem 80%, jindy to spadne klidně až na 50. Je možný že 50% síla signálu už nestačí pro udržení stabilního připojení? A kdyby, tak co způsobuje ty výkyvy? Ve stejné místnosti jsem používal 2 roky jiný notebook a vše bylo bez problémů.

Zkoušel jsem různý ovladače a nic

1. můžeš je zkusit odinstalovat, jestli to jde.
2. můžeš odebrat wifi kartu ve správci zařízení, přeinstalovat driver chipsetu základní desky, znovu nainstalovat jediný správný ovladač k přesnému typu wifi karty.
3. konflikt s wifi sítí na sousedním nebo stejném kanálu jsi už vyloučil?
4. wifi je prý: Atheros Communications Inc. AR928X - ověř si to v papírech nebo i výrobce, nebo programem siw (hw: pci)
5. acer taky nechává nějaký restore oddíl na disku - samozřejmě to zničí všechna data na disku.

ale w7 se nechcu zabývat, a svinstvem které na to předinstaloval acer už vůbec ne.

Zjistil jsem, že stejný problém nastává i u ubuntu, proto se nejspíš nebude jednat o sw problém. Nemohu se zbavit dojmu, že největší problémy s připojením nastávají v době, kdy je k wifi připojeno víc pc. Může mít vytížení wifi sítě vliv na sílu signálu?