Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvoujádrový procesor

Dobrý den.

Prosím Vás, mám takový dotaz. Mám starší základní desku ASrock 775V88 - bližší specifikace:

CPU - LGA775 for Intel® Pentium 4/Celeron processor
- FSB 800/533 MHz
- Support advanced Intel® EM64T CPU
- Supports Hyper-Threading Technology
- Intel® 04B/04A processors compatible

Chipset - Northbridge: VIA® PT880
- Southbridge: VIA® 8237

BIOS - 2Mb AMI BIOS with ACPI, SM BIOS 3.0, PnP

Popřípadě, zde je odkaz: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=775V88 %2B

No a zpět k mému dotazu. Chtěl bych si pořídit dvoujádrový procesor, ale nevím, zda-li na této desce bude plně fungovat. Nejsem žádný expert, ale podle základního popisu jsem vyčetl, že bych mohl koupit např. tento: http://www.alza.cz/intel-pentium-dual-core-e5300-d 109062.htm

Moc Vás prosím, zda-li by jste mi poradili, jestli by to bylo možné. Popřípadě pomohli s výběrem procesru, který by byl kompatibilní.

Moc děkuji a přeji hezký zbytek dne.

Neber hybridy, mají problémy s kompatibilitou, často i samy se sebou.
Kup obyčejnou moderní desku, to je základ, do toho levnej procesor a grafickou kartu, oboje se dá snadno upgradovat, ale základem je dobrá deska, ideálně s nejnovějšími technologiemi, tedy momentálně DDR3 paměti, SATA3, (USB3 není nutnost, stejně nejsou zařízení, který to plně využijí), patici AM3, případně ekvivalent od Intelu. Patici 775 nebrat, to už je výběhovej model.
Nezapomeň na dobrej zdroj.