Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sata, instalace WXP, disketa

Podělte se s postupem instalace WXP na HDD Sata II, zítra to budu dělat (Intel + Hitachi HDD Sata II, víc nevím) a zatím, co jsem četl (slyšel) jsou problémy s tím, že si napřed musím stáhnout ovladač na sata a hodit ho na disketu a potom v průběhu install je nahrát (F6?). Prý se natahují 2x. Potom jsem něco četl, že pokud MB podporuje nativně sata (prý chipset Intel a nForce4) není to třeba, stačí mít CD s WXP s SP2. Tak se podělte, jak to funguje u vás s sata.
thx

tam pisu ze SATA 2 je nazov organizace, ktora vymyslala vylepsenia na SATA 1 ::) ja som si myslel ze SATA1 a SATA2 su uplne nezavisle veci (tj technologicky, lebo jedno je pomalsie oproti druhemu)...
cize kludne by som mohil dokupit aj disk oznaceny SATA II napr HDD 200GB WD2000JS SATAII/300 7200rpm, 3RZ (alebo lepsi s 16MB bufferom HDD 250GB WD2500KS 16MB SATAII/300 7200rpm 3RZ)?
A ako je to s potrebou napajania, lebo davnejsie som cital ze SATA disky maju napajanie priamo z komunikacneho kablu (sATA kabel z dosky :) ) , lenze v datašhite ku tym diskom http://netcomp.shop.ekatalog.biz/katalog/2042002525 /WD_JS_KS.pdf je na obrazku nakresleny ako napajanie Molex konektor?
Ci su 2 typy napajania: cez SATA kabel, cez normalny Molex kabel ?

to je jisté. ;-)

maximum dnešních nejvýkonnějších SOHO disků je někde okolo 60-80GB/sec, ovšem jen na jejich okrajích a při sekvenčním čtení, což je v reále prakticky nedosažitelné, vyjma případu, kdy disk je používán pro sekvenční čtení v RAW režimu a kdy nemá žádný vadný sektor.

pokud čipset ovládající SB (a tedy PATA i SATA řadiče) umí zajistit to, že pro start "vypne" jeden kanál PATA a místo něj "nacpe" SATA kanál, pak ano, není potřeba "disketa". Druhá možnost je pak ta, že instalační médium Windows má v sobě ovladač SATA řadiče již integrován.

Vtip je v tom, že ovladač bootovacího zařízení se zavádí zároveň s jádrem - je pak vidět v "skrytých" ovladačích nepodporujících PnP (nebo jaxe to xakru jmenuje)