Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem atx 2.0 (p4) CODEGEN 300W

sestavil sem si pc, na desku jede zdroj, jen podlouhla koncovka jedna, a pak, malinka specialní, na 4 kabli,
na zdroji chybí jedna koncovka, co ma napajet, desku, prosto posleze po nakych minutach, pc vipne a nejde zapnut,
da se, nak ,redukcí nakym, fíglem, zdroj na onu desku rozjed, děkuji, za pomoc,

hlavní koncovka je na 10 pinu,
a ta druha dulemžitá má, 4 male podlouhlé, ne kostička, jak u modernch, lle plačíčka, jak na dysketu, to je pak druhej, napaječ, a ten pravě nemám zaplej, to problem, atx 2.03 p4, musí, bejt nakej figl, jak to rozhejbat, vše nahozeno postaveno, ale zdroj, nechce zapnout,

nejsem si jistý, zda nejsi úplně blbý - pokud ne, přečti si ještě jednou, co jsem napsal a co je třeba "k rozhýbání" moderních desek a procesorů. Sladké tajemství je následující: tvůj nekvalitní, prastarý a prašivý zdroj akcentuje +5V větev, kdežto moderní zdroje akcentují +12V větev, kterou moderní desky a CPU vyžadují mít dostatečně dimenzovanou. Jakékoli pokusy toto po čecháčkovsku občůrat končí shořelým zdrojem, leckdy i deskou.

Howgh.

Aha.. takže ty oživuješ mrtvolu? :-) Tos měl napsat hned. Ale pak bych rád věděl, jak víš, že ty posmrtné komponenty jsou funkční :-)

P.S.: jo, VIA Apollo, to byly non-plus-ultra sračky.. ]:) Pamatuju se, že jsem těchto desek vyhodil asi 6 (hned jak to šlo a následoval upgrade na intelovské čipsety)

Popíšu ti následující postup v několika jednoduchých krocích:

1. Zajdeš do krámu s počítačovými komponentami
2. Pozdravíš
3. Řekneš, že potřebuješ tento zdroj: Seasonic SS-400ET 400W nebo jiný Seasonic (popř Fortron, do této sestavy to je jedno) do 400W
4. Nyní jsou 2 možnosti, buďto ti ho dají (pokračuj bodem 5a) nebo ho objednají (5b)

5a) Zaplatíš, oni ti ho dají, pozdravíš a odejdeš
6a) Přijdeš domů, vyndáš starý zdroj, dáš tam nový a zapojíš všechny konektory tam, kde byly
7a) Dokončil jsi práci

5b) Dají ti termín, kdy ho dostanou, možná budeš muset zaplatit zálohu
6b) Počkáš do toho data a přijdeš tam znova, zaplatíš a oni ti ho dají
7b) Pokračuj bodem 6a)

Ta doska nema ziadne dodatocne napajanie 4pinove, tak co chces zapojovat? Ked to nejde tak je nieco vadne a mozes to vyhodit.
P.S. alebo mas blbo nastavene tie switche na nastavovanie FSB a napati, t.j. bud si to uz odpalil alebo to nastav podla manualu k doske. Manual hladas na google.com