Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prolém s usb porty na notebooku

Dobrý den,
mám notebook Acer Aspire 5532 (koupený v Kanadě, OS Windows 7), který má jen 2 USB porty. Přestaly mi fungovat USB porty (jeden byl mechanicky poškozen - notebook spadl "naštěstí jen na stranu, kde byla flashka, ale bohuzel se vylomil vnitřek portu), druhý přestal fungovat z ničeho nic. Jaké máte návrhy na řešení. Oprava v servisu? Nebo existuje nějaký usb hub, který se dá dát do čtečky karet?

Vzhladom na to ze expresscard obsahuje aj USB vodice tak by stacila aj redukcia, ak to vobec existuje. inac samozrejme existuje aj normalna USB karta do expresscard slotu, maju v kazdom lepsom obchode s PC.

P.S. ked ten notebook nema expresscard slot (nemysli sa tym ctecka kartet) tak mas smolu.

V tom pripade najprv si over preco nejde ten druhy port, napr. v spravci zariadeni skontroluj ci je vsetko OK (bez zltych vykricnikov), ked tam nieco do USB strcis pribudne nieco do spravcu zariadeni? Skusit to uplne vypnut aj baterku vybrat a zapnut, ci sa ten druhy USB port nerozchodi. Ked nie tak jedine servis ale oprava bude stat asi jak novy notebook. Nechaj si povedat dopredu cenu.
BTW. notebook bez expresscard alebo cardbus slotu je uplne nahovno (nerozsiritelny).

Jo este mozes skusit aktivny USB hub, t.j. taky ktory ma vlastny zdroj (ktory sa strka do elektriky), ked je odpalene len napajanie USB slotu, tak hub s vlastnym napajanim v nom bude fungovat. Ale bez garancie ze to pojde, to treba skusit (zavisi od toho v com konkretne je tam problem).