

Nový herní PC kolem 30.000 Kč
Chtěl jsem herní NTB, ale po několika negativních reakcích mě to odradilo. Nyní tedy hledám slušný PC, vč. LCD.
Nevím podle čeho vybírat - jakou značku sestavy, případně které grafické karty ano či ne. Zaujalo mě toto:
http://www.alza.cz/hp-pavilion-elite-hpe-130cs-d14 8600.htm
Jaký je váš názor?
Nad čím jsem váhal je to, zda by stačil procesor i5, když chci, aby mi to nějakou dobu vydrželo. Pokud ano, dá se to sehnat levněji, což bych uvítal, protože budu muset pořizovat ještě PC stůl a to LCD :)
podle mě je lepší GTX470 tady mate porovnání http://extrahardware.cnews.cz/forum/viewtopic.php? f=76&t=12728 sice ATI je méně hlučná a má menší teploty ale GeForce ji trumfuje výkonem trumfuje
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105HK50 7K0BT0BXX82
jo, stačí se podívat na první příspěvek..
jediná pozitiva: PhysX (nikde se nepoužívá tak, aby to bylo něco bez čeho ta hra postrádá smysl) a "Výkon v tesselaci" (myšleno "výkon" naměřený v o ničem nevypovídajícím benchmarku).
Už jen tohle každý, kdo s grafikama dělá a staví herní počítače okamžitě vyhodnotí jako jasné vítězství ... ale HD5850. O tom, že GTX470 moc taktovat nejde a HD5850 výkonově přetočíš až skoro na HD5870 ani nemluvě.
Ne, GF100 se opravdu nepovedla a ty karty si koupí buď jen hlupák, nebo zažraný fanda, který si nějaký "důvod proč ano" prostě najde.