Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řadič RAID

PO nové instalaci Windows 7 na mírně starším PC vše běželo normálně až na USB porty. Problém je nejspíš v řadiči RAID. protože windows hlásí že nenašel vhodné ovladače. Nejde potom ani spustit externí USB disk a systém pak hlásí že nenašel ovladače. Prosím o radu díky.

PC: Chipset Intel i925/i915/i910 (psáno na CD s ovladači k základní desce.

Hele nejlepší bude když odděláš dekl a vyfotíš vnitřek počítače aby byl vidět nápis na desce a jestli tam opravdu není přidanej nějakej raid řadič (u 925/915..)
se mi to na integrovaný raid moc nezdá.

Nejede žádné usb ? Neblokuje usb nějakej skříplej kabel?
USB nejdou nejčastěji proto, že ty přední jsou poškozené. Podívej se pořádně do všech usb konektorů jestli tam není něco zaseklého. USB nepotřebují ovladače od dob Windows ME (s pár výjimkami typu usb 2.0 n win xp bez SP1 a usb 3) a nenajedený řadič raid by je neměl ovlivňovat.

RAID nema nic spolocne s USB. Ked nejde USB tak je odpalena zakl.doska.

Ovladace potrebujes k svojej zakladnej doske z webu vyrobcu zakl.dosky, vid sekcia Clanky vpravo je tam o tom clanok.

A ked ti system hlasi ze "nenasel ovladace" tak sem napis PRESNE co hlasi a k COMU PRESNE.
P.S. a disk skus strkat do USB konektorov vzadu na PC, nie vpredu (tam je v kejse nahovno kabel), a pouzit co najkratsi USB kabel (tiez moze byt nahovno a cim dlhsi tym horsie).