Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přehřívání grafiky ati 4870 nebo 64bit windows 7

Známý si koupil grafiku saphire 4870 a jako vášnivý hráč si ji začal užívat. Je to ta z tohoto odkazu - http://graficke-karty.heureka.cz/sapphire-radeon-h d-4870-1gb-ddr5/ Nainstaloval si 64 bitovou verzi windows 7 a asi po dvou měsících mu to v některých hrách začalo dělat artefakty (podle něj čáry) To že to je jen v některých hrách by mohlo znamenat, že to není grafikou ale operačním systémem a ovladači. Ale začíná se to pomalu zvětšovat a dělá to i na místech kde to dřív nedělalo. Předpokládám, že až s tím zítra příjde vyzkouším svou 3870.
Ale je nějaký jednoduchý způsob jak zjistit jestli ta jeho grafika je v pořádku nebo už ji přehřívání nějak poškodilo?

je možné že kolega přehání, ale jednu takovou grafiku jsem viděl a běžně tam měla něco kolem 80 stupňů bez zatížení. Někde jsem článek, že ty vysoké teploty u těch 4870 jsou normální. Ale víc uvidím zítra. Zatím jsem sháněl informace abych byl na zítřek připraven. Děkuji za pomoc.