Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otázka skrze banner

Dobrý den,

s kolegou tvoříme www stránky www.kralikar.cz a chtěli jsme se zeptat - dá se nastavit banner k okraji stránek tak, aby byl viditelný jen na monitorech, které mají dostatečné rozlišení a u těch, kdo ho mají menší buď vidět nebyl nebo sklouznul až úplně nakonec (dolů) stránky? Rádi bychom vložili svislé úzké bannery k okrajům stránek (kde je jen světle zelené pozadí). Co myslíte - jde to nastavit tak, jak jsem popisoval?

Díky, Michal

Chtěl jsem ti poradit, ale asi se na tebe vykašlu, když si pomoci zadarmo nevážíš a ani nejseš trpělivej :-)

No dobrá, mám dneska dobrou náladu, tak poradím ;-)

Sám ani nevím, jak by to šlo udělat čistě pomocí HTML a CSS, ale viděl bych poměrně snadné řešení pomocí Javascriptu:

<html>
<head>
.....
<script language="JavaScript">
<!--
function reklamy()
{
 if ((screen.width>=1280) //popřípadě si změř kolik měří stránka a kolik ty reklamy a spočítej si to
 {
  document.getElementById('reklamy').style.display = block;
 }
 else
 {
  document.getElementById('reklamy').style.display = none;
 }
</script>
<style>
#reklamy
{
position:absolute;
width: 100px;
height:200px
background:white;
top:100px;
right:5px;
display:none; //to proto, aby to neštvalo lidi, co budou mít vypnutej JS
}
</style>
</head>
<body OnLoad="reklamy();">
.....
<div id="reklamy">
Obrázek1<br>
Obrázek2<br>
Obrázek3
</div>
......

Asi nějak takto, zkus to dát do stránky, mělo by to fungovat, zbytek si už nastyluješ sám. Napravo by se měl objevit bílej obdélník nalepenej 5px od pravé strany a jakmile bude rozlišení menší než 1280 (nebo kolik si tam nastavíš) tak by měl zmizet.