Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na Váš názor na tuto zákl. desku, případně jaká by se za podobnou cenu dala sehnat lepší? Integrovaná graf. karta pro mě není důležitá.
Je to na AMD Athlon II x2 250

Vytkl bych jí jenom formát desky (miniatx) - jen dva pci konektory na rozšíření, z toho možná jeden zabere fyzicky grafika. Pokud si budeš kupovat grafickou kartu bude lepší zvolit větší (ATX) formát desky. Jedině že by sis byl jistý že ti ten 1x pci a 1x pcie bude stačit.

Z hlediska výkonu to asi vyjde nastejno (stejná verze HT), ale nelíbí se mi ta "dvojakost" - podpora DDR2 i DDR3, nenativní AM3 (věř či ne, je to jakýsi hybrid AM2+/AM3). 770ka je dělaná na 65nm (785ka na 50nm), tudíž víc topí (předpokládám vypnuté IGP v 785ce). Dávám Ti za pravdu, že za cca litr (a kousek) je to výhodné řešení, dneska bych to ale už odsunul do hlubin zapomnění (stejně jako legendární AMD690).

edit: Sorry, že mi to tak trvá - jsem v rachotě ;-).

Využiješ 1xPCIE 1x,pak samozřejmě ten PCIE 16x a dál 2x PCI- pokud si nekoupíš dvouslotovou grafiku /většina lepších/. Pokud si koupíš jednoslotovou grafiku bude případná PCI karta hned pod ní dost negativně působit na proudění vzduchu. Proto jsem vznesl námitku na veliost desky:-)

Počkáme jaký rozdíl napíše mif, musím makat:-) Každopádně podle mě ten X2 250 není zas takový bourák aby musel mít extrašpičkovou garáž.