Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seskládání PC okolo 13 000

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo nemohl v nějakém e-shopu (nejlépe alfacomp)složit pc a poslat mi odkaz.
Mělo by to být okolo 13 000, na hraní starších her. Monitor mám 19 palců, takže GK stačí 512Mb a raději ATI.
Mělo by to být i s OS- W7HP 64 bit
Já osobně jsem vytvořil toto.

Ta grafika má sama o sobě něco přes 60W v zátěži, ani nemá přídavný napájení, takže nepotřebuje extra výkonnej zdroj. Ale v budoucnu můžeš pořídit něco silnějšího beze strachu o dostatečný napájení.
Tedy 400W stačit bude, to jo, já to beru jako investici do budoucna.

proč novou

Protože laser na staré mechanice už pravděpodobně dlouho laserovat nebude. Na tomhle nešetři.

ta grafika chce 400W

Nechce. "Ta grafika" je úsporná jak beduín. Jak už tu někdo poznamenal (touchwood?), výrobci se jistí, protože vědí, že si tam user napere LC-Power s polovičním výkonem, než hlásá štítek. Kvalitní třistapadesátka ti na tuhle sestavu stačí nad hlavu.

Právě tento dvojitý nákup se mi příčí - proč kupovat teď slabej zdroj a pak znovu lepší, když si za něco málo navíc koupí rovnou silnější? Co pak s tím starý zdrojem? Prostě se mu za rok naskytne od někoho výhodná koupě nějaké solidní grafiky a novým zdrojem se mu to sakra prodraží.
OT: Neděláš náhodou u nás ve fabrice v managmentu? Ti taky preferují krátkodobý řešení s okamžitým efektem, kterej se jim z dlouhodobýho hlediska dvakrát prodraží.

Nedělám v managementu (a kravaťáky ani nezdravím). Ty zdroje se liší o jeden ampér na větev, což je u této sestavy absolutně bezpředmětné, nákupem "slabšího" PSU navíc ušetří cca dvě kila. Jak jsem řekl: jestli chce upgradovat, ať koupí pětikilo nebo vyšší. Mám čtyřstovky Seasoniky rád, ale neperu je do sestav, kde stačí mírně slabší zdroj.

tak nejspíš počkám ještě na vyjádření někoho jiného

Už ta první sestava byla zcela (v rámci možností) perfektní, a sám bych to poskládal obdobně (dělám to dvacet let). Nechápu ten flame. Počkejme si ještě na Tanka (taky skladatel/servisák) a Touchwooda (renesanční člověk). Řekl bych ale, že tuhle sestavu "stvrdí pečetí".

ten zdroj tu sestavu utáhne s prstem v nose, ale nepočítej, že toho utáhne více v budoucnu (v podstatě jen žravější grafika, vše ostatní je +/- stejné; jen grafika (v top modelech) může vylézt o dalších cca 100-200W - pak ale budeš potřebovat alespoň 600W zdroj. Nicméně toto je čistě hypotetický problém, na tak výkonnou grafiku by zbytek železa byl podprůměrný)

Je to otázka pár stovek navíc a tu si musíš zodpovědět sám - chceš mít do budoucna výkonovou rezervu ve zdroji, nebo ne? Rozhodnout se musíš sám. Já tvrdím, že výkonnějším zdrojem nic nezkazíš. Slabším zase ušetříš, ale ty 4 stovky se konečné částce za sestavu ztratí.