Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zapojeni 5.1 reproduktoru

Dobry den, mam Genius 5.1 reproduktory, zvukovou kartu s naistalovanymi ovladaci podporujici 7.1. Poprve jsem je zapojil a co se nestalo:

1) Nejde zvuk, vubec, ve smesovaci i ovladacich panelech je nastaveno 5.1 , nejde ani zkouska reproduktoru

2) Duneni, po zapojeni do elektriny basovy reproduktor duni, i kdyz je hlasitost na 0 tak duni, neduni jen kdyz ho vypnu.

Nevite jak bych tyto 2 problemy opravil? Sestava ma 3 jacky a sou spravne zapojene ve zvukovce. Jeste pred zapojenim jsem mel 2.1 reproduktory a ty sly krasne.

//edit: jo a co je na subwooferu divne? nema reproduktor, teda ma ale je zcela uvnitr bedny, ven vede jen basova vypust nebo jak se rika te cerne roure.

....basovy reproduktor duni, i kdyz je hlasitost na 0 tak duni.....nevím jakého charakteru a síly je je uvedený zvuk, typické pro neříditelný brum je problém zemní smyčky. Vychází z úbytků napětí v důsledku vratných proudů v nulovém vodiči vznikajících na odporech PE nebo PEN vodiče podle druhu zapojení.
Zkus: Zkontrolovat případné prodlužovací šňůry popř. zásuvky, zda je fáze L na správném místě t.j. vlevo a zda je zapojení třížilové. PC a zesilovač reprobeden zapoj do jedné zásuvky. Na tomto okruhu nespouštěj žádné spotřebiče s velkým výkonem. Pokud se brum nesnížil je mi líto - je tam jiná chyba.

Ještě jsem zahlédl - šňůra je dvojžilová - tedy samodomo udělátko. Opakuji: Zkontrolovat případné prodlužovací šňůry popř. zásuvky, zda je fáze L na správném místě t.j. vlevo a zda je zapojení třížilové. Není-li trojžilový kabel - tak zkoušečku do ruky a fáze -tedy vodič L - MUSÍ NA OBOU SPOTŘEBIČÍCH SKONČIT NA LEVÉM NAPÁJECÍM KOLÍKU a LEVÉ ZDÍŘCE VSTUPNÍ ZÁSUVKY!!! Jinak jsme uvařili elektro-brambořačku s elektrickým ranamí v místech kde to nikdo nečeká. Dvojžilové prodlužovací a ČÍNSKÉ rozdvojky všeho druhu se za vstupné ukazují v "Domě Hrůzy" na Matějské pouti. Jejich příbuznými abonenty jsou usmažení zloději barevných kovů v trafostanicích.