Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj

zdravim, kamos ma pc s 350W zdrojem a jde mu na nem geforce 9600 1 gb..

nevim ale jakou ma znacku zdroje. ale bere mu to v poho uz nejaky 4 mesice

tak bych taky chtel prejit na geforce 9600 - ale 512 mb, myslite ze by to mohl utahnout i muj zdroj 350W Mercury????, navic on ma zapojene 2HDD 2DVD ROM,atd.. ja jen 1 HDD,1DVD ROM,nic vic. jaka je sance ze mi to pude?, pokud nepude, jakou maximalni grafiku by ste pro muj zdroj 350W mercury doporucily? momentale mam geforce 6150 int.

pojem "350W" je nic. Musíš se kouknout, jaký výkon je tvůj zdroj schopen podat na té nejdůležitější větvi, tj. +12V. Kvalitní 350W zdroj je na ní schopen dodat až cca 320W. Takže šup, koukni na štítek a uvidíš. (watty se počítají jako 12V*xA, kde hodnotu proudu v ampérech odečteš v tabulce na zdroji pro danou větev +12V (mohou být i dvě, v případě výkonných zdrojů i 3-4))

xD nechapu, jako se to secita nebo co :D ale mam tam napsano toto na zdroji

V-INPUT VOLTAGE 115V/230V CURRENT 8A/5A

/+3.3V/+5V /+ 12V /-5V / -12V /+5VSB /
V OUTPUT /27A / 35A / 18A /0.5A / 0.8A / 2A /

--------------------------
Cobined
power 205W / 216W /
--------------------------
330W
--------------------------

OMG. A proč si to nesrovnáš v hlavě sám? Máš tam moc sena? Je problém odečíst dvě čísla a pouvažovat nad tím?

edit: 9600GT má odběr 95W, pokud by to byl pro tebe problém vygooglovat. Tak si uvědom, zda ti bude stačit na zbytek PC cca 100W, tj. cca 8A.

edit2: násobit a dělit doufám zvládáš (popř. doporučuju použít kalkulačku)

edit3: do těch 8A se ti musí vlézt CPU, deska, disky a mechaniky..

ja nejsem na pocty delanej

čeština ti taky nejde. A čím se vlastně živíš? Doufám, že jsi alespoň manuálně zručný, jinak bych tě tipoval na (potenciálního) příjemce sociálních dávek..

Celkové "Watty" jsou u zdroje pouze orientační hodnota - měly by garantovat určité hodnoty proudů na jednotlivých větvích - tedy alespoň u kvalitních značkových zdrojů.

cestina mi de ale tu nekoukam na pravopis atd,. tu nejsem ve skole abych to musel umet na 1

1. pak ale riskuješ, že to po tobě nebude nikdo luštit
2. ostatní tě budou považovat za línou a tupou ovci
3. s takovým přístupem budeš velmi obtížně shánět dobré zaměstnání. Škola tu není na to, abys dostával jedničky, škola tě má připravit na život a to, abys byl soběstačný a dokázal si vydělat na živobytí.

Odběr komponent není problém vygooglovat.

Já osobně bych to neriskoval, odběr, i pokud bude nižší než limit, bude nebezpečně blízko maximu tohoto ne moc kvalitního zdroje.