Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odemčení 4 jádra

Zdravim, potřeboval bych od vás radu, chci si odemknout 4 jádro, ale nevím jestli se mi to podaří a něco se nezkazí. Prosím o radu jestli někdo nevlastní desku ASUS M4A87TD/USB3 a podařilo se mu to.
Co myslíte?
Vlastním tuto sestavu..

AMD Athlon II X3 440 Triple-Core (95W), tříjádrový...

ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2, chladič na CPU...

ASUS EAH5750 FML/DI/512MD5, grafická karta, ATI Ra...

ASUS M4A87TD/USB3, základní deska, socket AM3, AMD...

COOLERMASTER Elite 330K, černá (black), skříň, mid...

KINGSTON 4GB 1333MHz DDR3 PC10664 CL9, paměťový mo...

SEAGATE Barracuda 7200.12 500GB, ST3500418AS, pevn...-

SEASONIC OEM SS-400ET, zdroj, ATX, 400W, 120mm FAN...

Prečo ? Nedôveruješ diagnostike AMD ? Myslíš že TY dokážeš posúdiť lepšie stabilitu a správnosť fungovania tých malililinkých pásikov vyleptaných a naparených super komplikovaným spôsobom ktorému na svete rozumie možno 2 OOO ľudí ?

protože člověk je zvědavý a po pár článcích o taktování a odemykání si řekne, tak proč to nezkusit? třeba doma máte zrovna ten správný kousek, který má plně funkční čtvrtý jádro jen disablovaný ]:)

"odemčení" přes Advanced Clock Calibration není nebezpečná operace, buď to půjde nebo nepůjde, a když jo tak se přes několik úspěšných testů stability zvedne i takt

Lenze je tu maly problem, odomkne sa jadro a pc funguje realtivne ok. Po istok case, ked sa uz davno zabudlo na odomknutie jadra sa zrazu zacnu diat divne veci...sem tam a bez nejakej logiky. Taky clovek pride na poradnu a tu sa mu venuje 10 ludi a problem nie a nie vyriesit. Pritom mozno keby si spomenul, ze pred istym casom experimentoval s procesorom a ze prave pri pouziti 4 jadra zacinaju byt problemy tak by bol vinnik jasny, ale...
Logicka otazka...ty si naozaj myslis, ze AMD len tak z pleziru zamkne jedno jadro a predava procesor ako lacnejsi 3jadrovy? Preco by to preboha robili? Ked je to jadro zamknute je na to asi dovod a ten dovod je asi dost vazny, ze AMD nechce riskovat pripadne problemy tak preco pokusat osud?