Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAT 3

Zdravím...mam router (RP614v4)...do kteryho mam napichnuty PC a PS3...jenze PS3 mi porad ukazuje NAT3...takze nemuzu nejaky hry po netu vubec hrat.

Zkousel jsem vsechno mozny, co jsem na netu nasel...povolování portů atd...nic ale nejde, NAT mám furt 3

Neví někdo pls?

co? Ty máš na LAN i WAN stejný subnet? Co to je za nesmysl, vždyť to nemůže fungovat!

IMHO se koukáš blbě. Vlez do nastavení routeru a koukni se do systémových informací a pohleden WAN IP Address (nebo podobnou hodnotu)

edit: Maintenance -> Router Status -> Internet Port -> položka IP address

P.S.: proboha, Netgear.. :-/ Tahle firma měla raději už dávno zkrachovat..

edit2: příště odpovídej nač jsi tázán, na výchozí bránu jsem se neptal.

A jsme doma. Neroutovatelná privátní adresa, takže si s Netgearem můžeš víš co. Nevím co přesně za spojení máš (optika, kabelovka, DSL - onen ISP poskytuje vše z výše uvedeného), pokud máš doma ještě nějaké IP zařízení, např. aDSL router, pak je to řešitelné (protože máš zapojené 2 routery za sebou, a pak by mělo jít z toho prvního udělat bridge), jinak smolík-pacholík, popř. kontakt ISP, aby dodal veřejnou IP adresu.

nevím jak je to v tvém případě - ISP na svých stránkách o těchto věcech zarytě mlčí ;-)

Dotazem ale rozhodně nic nezkazíš, obecně to u slušných ISP bývá tak, že veřejná IP je buď zdarma (na požádání), NEBO za nějaký symbolický poplatek okolo/do cca 100Kč (protože sami ISP dostávají bloky IP adres přiděleny zdarma). Na druhou stranu je to tak, že veřejnou IP adresou dostáváš "adresu" v internetu, a tudíž, pokud jsi např. "sosač", máš daleko lepší možnosti vytěžovat internetové připojení, a to i směrem DO internetu.

Když to zdůvodníš tím PSkem, tak by ti tu IP adresu měli dát, nebo ti nabídnou nějaké jiné řešení (např. ten forward portů - pak ale tak jako tak budeš muset ještě pořešit forward na svém routeru)