Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s garfikou - nastavaní AGP Voltage

Ahoj,prosím o radu mám tento problém

Mám přesně ten broblém se zatuháváním her a neumím najít v biosu ani AGP VOLTAGE ani AGP OVERVOLTAGE CONTROL a ani když zapnu ctrl + F1

Jak řešit problém zatuhávaní některých VGA karet v některých hrách na KT600 chipsetu č. 57 4.4.2006
Pokud máte MB s KT600 chipsetem a v některých hrách se stává, že dochází k zatuhnutí PC, je vhodné v BIOSu zvýšit napětí na AGP portu o 0.1V ( z 1.5V na 1.6V) . Tato položka se nazývá v BIOSu nejčastěji např. AGP Voltage nebo AGP OverVoltage Control. U MB Gigabyte pokud se tato volba nezobrazí, je nutné v BIOSu zmáčknout klávesy Ctrl+F1 pro rozšiřené nastavení BIOSu. Někdy je také vhodné vypnout v BIOSu FastWrite a snížit rychlost AGP z 8X na 4X.

pomuže mi někdo prosím jak to nastavit??

sestava:

Počítač:
Typ počítače Platforma x86 standardu ACPI
Operační systém Microsoft Windows 7 Ultimate
Aktualizace Service pack -
Internet Explorer 8.0.7600.16385
DirectX DirectX 11.0
Jméno počítače DOMA-PC
Jméno uživatele Doma
Přihlašovací doména Doma-PC
Datum / Čas 2010-08-29 / 18:39

Základní deska:
Typ CPU DualCore AMD Athlon 64 X2 Black Edition, 2800 MHz (14 x 200) 5400+
Název základní desky Gigabyte GA-MA790X-DS4 (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Čipová sada základní desky AMD 790X, AMD Hammer
Pracovní paměť 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM3: A-Data DQVE1A08 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM4: A-Data DQVE1A08 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
Typ BIOSu Award Modular (06/19/08)
Komunikační porty (COM a LPT) Komunikační port (COM1)
Komunikační porty (COM a LPT) Port tiskárny ECP (LPT1)

Zobrazení:
Grafický adaptér ATI Radeon HD 3800 Series (512 MB)
3D-akcelerátor ATI Radeon HD 3870 (RV670)
Monitor Asus VW221 [22" LCD] (86LMTF031076)

Multimédia:
Zvuková karta ATI Radeon HDMI @ ATI Radeon HD 38xx - High Definition Audio Controller
Zvuková karta Realtek ALC889A @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller

Nosiče dat:
Ovladač IDE PCI Standardní dvoukanálový řadič IDE
Disková jednotka IOI-CFC USB Device
Disková jednotka IOI-MMC USB Device
Disková jednotka IOI-MSC USB Device
Disková jednotka IOI-SMC USB Device
Disková jednotka ST3320613AS ATA Device (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Optická jednotka TSSTcorp CDDVDW SH-S223Q ATA Device (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Stav SMART pevného disku OK

Oddíly:
C: (NTFS) 170.1 GB (37.5 GB volných)
D: (NTFS) 128.0 GB (31.3 GB volných)
Celková velikost 298.1 GB (68.8 GB volných)

Vstupní zařízení:
Klávesnice Standardní klávesnice PS/2
Myš Myš kompatibilní s technologií HID

Síť:
Primární adresa IP 85.135.64.54
Primární adresa MAC 00-1F-D0-28-0F-B0
Síťový adaptér Realtek PCIe GBE Family Controller (85.135.64.54)

Zrovna tento zdroj odpúovida starsi specifikaci ATX (tj. vykon je kladen na 5V vetev, pro tebe je potreba 12V).
Jak jsem psal vyse - bylo by vhodne dat speedfan a sledovat teploty. Krom teplot davat pozor i na napeti, zda-li neni moc vychyleno (hlavne +12V a +5V). Problem je, ze nektere desky Gigabyte tuto informaci nesdeli a v BIOSu pisi jen OK. Vsak se koukni i do BIOSu (Hardware monitor nebo podobne).

Ja osobne diky tomu vypinani podezrivam bud prehrivani, nebo spatny zdroj (pri hrach stoupne odber komponent a zdroj to nemusi utahnout). Zdroj by to chtelo pripadne vymenit a vyzkouset s dostatecne dimenzovanym kouskem, ktery splnuje novou specifikaci.

V neposledni rade by mohl byt vadny ovladac, ale ten by nezpusobil vypnuti celeho PC.

"stopro" není nic, obzvláště když ten PC nevidím v reále, ale to cos popsal jsou symptomy neodstatečného/odcházejícího zdroje. Jediné co ti pomůže je zkusit si půjčit jiný zdroj. Připadně, pokud je sestava v záruce, tak ji zkus reklamovat.

3Dmark není test stability, to je test výkonu. Pokud ten zdroj nestíhá, může "vypnout" až po určité době, která je delší, než doba, po kterou jede test (zdroje jsou schopné přetížení po jistou dobu zvládat)