Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem explorer.exe - problém

Zdravím, mám win vista a asi před týdnem mi se mi začalo stávat že když se prihlásím tak se mi zobrazí pouze modrá plocha s myší...ctrl+alt+del funguje takze jsem spustil spravce uloh a zjistil že problém je v průzkumníku windows - v procesu explorer.exe. Musím ho vždy ukončit a poté opět spustit... vśechno naběhne ALE když chci spustit nějakou aplikaci tak se pc kousne a musím čekat asi tak 4 minuty, pak začně zase fungovat vše normálně. Jak mám tedy tento problém odstranit abych nemusel vypínat a zapínat ten proces aby to šlo rovnou?

start windows se nejspíš hryzne na nějakém nekompatibilním ovládacím panelu, co se spouší až při přihlašování - vidíš je třeba v msconfig.
nebo na nějakém vychytralém softu zadarmo, co se pouští po startu automaticky - je vidět tamtéž.
nebo nekompatibilita s mimořádně zkripleným antivirem.

každopádně si prolez prohlížeč událostí = eventvwr.msc (aplikace i system), kde jsou nějaká žlutá varování a červené chyby.

Někdy je jednodušší než louskat chybu, nalézt vhodný bod obnovy v v položce Obnovení Systému. Je to časově méně náročné. Viz.: START - PŘÍSLUŠENSTVÍ - SYSTÉMOVÉ NÁSTROJE - OBNOVENÍ SYSTÉMU. Bod obnovy zvolit před datem, než začal PC projevovat svoji snahu k upoutat pozornosti.

Tak jsem zkusoil v msconfig v položce po spuštění vypnout všechny programy, pak jsem restartoval pc a pořád to samé... jo a zjistil jsem že poté co vypnu a zapnu explorer.exe tak s tí čekání 4 minuty se to vstahuje pouze na aplikace které vyžadují spuštění jako správce...třeba když chci spustit nějakou hru co nevyžaduje správce tak to jde v poohodě ale když třeba něco co vyžaduje správce (např v ovládacích panelech už., účty) tak se to jakoby načítá ale načíta se to 4 minuty a až potom to jde...

Tato je nejčastější a čas té chyby je vždy kdzž zapínam pc:

Zdroj: WMI - Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

a je, to uz som niekde videl, ale uz neviem co to bol za problem ptz to bolo pred rokom :D

Nemas nahodou tie Windows nainstalovane na inom PC/zakl.doske a potom si len prehodil disk na ine PC? Co by bolo blbo samozrejme.
Mas vsetky zaplaty vo Windows? jake Windows presne?
P.S. idealne ak urobis novu instalaciu Windows.