Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s restartovaním PC

Zdravím.

Mám problém s restartovaním PC.Když dám restartovat tak my naběhne ta obrazovka kde mám loga firem (msi,intel atd...)to je normalní ale pak když by se my měl načítat windows tak (jako ještě předtim tedy mezi logy a načítaním) my zčerná obrazovka a napiše mi"please reboot and select proper boot device" teda tak nějak.Asi by bylo dobrý napsat ,že mi to začalo pote co jsem nechal 2 flashky v PC při restarovaní (na tlačiko)ale to stim asi nesouvisí...

Jinak taky jse mi dneska sekla cela hra CoHO a restartoval jse mi PC(v menu takže ne ve hře přimo).

Jinak jsem to vyřešil tak ,že jsem prostě vypnul a zapnul PC pak to fungovalo normalně ale to je řešení tak na půl navíc se bojim ,že se to dosere ještě víc a ja to pak ani nezapnu...

Nevíte někdo co stím?Přemejšlel jsem ,že bych měl udělat test SaS nebo něják nastavit pořadí v botovaní (ale nevim jak nato) ale počkam raději na vaše rady.Jinak pišu s tohohle PC takže funguje normalně...

Tak teď se objevila nějáka chyba kterou jsem nemohl vyscreanovat (musel jsem restartovat pc)
Psal tam něco o tom windows is unable to writo to C:windows/pan něco/news.něco a hrozně jse mi zasekal PC (proto ten restart)

Zapoměl jsem na konfiguraci:

P4 2.9 Ghz
Nv 6600GT
1 gb ddr2
Win XP Professional sp3

v biosu si příště nastav správné pořadí bootování - v seznamu pevných disků nesmí být na prvním místě žádný usb krám.
navíc máš mít zakázaný autorun - jinak je možné že už máš pc pc zavirovaný nějakým confickerem nebo čímkoli jiným. mohl bys to teoreticky ověřit tím, že flashky prohléhneš v libovolném pc, jestli v rootu nemají zavirovaný autorun.inf, ale 100% nemáš žádný pc v okolí se zakázaným autorunem, takže jsi v pr...

vem instalační cd/dvd windows s integrovaným posledním service packem, a dej opravnou instalaci. možná se to spraví. jestli máš antivir / antirootkit na bootovacím cd, použij ho.

šlo by taky ten disk vytáhnout, připojit jako druhý do jiného pc a tam ho odvirovat / odspywarovat / prohlédnout na chybějící soubor co ti to hlásilo. ale po tvém popisu nevěřím že nezničíš instalaci i na tom druhém pc.

No tak ted mi to nechtělo ani nabootovat a jako chybová hlaška byla primary disk error tak jsem otevřel bednu a skontroloval sata konektory a přepojil je do jineho portu tak se mi teda povedlo nabootovat.Ja jen doufam ,že to je SW problem...(ted se teda bojim cokoliv na tom PC dělat :-D protože si nejsem jistej jestli to přepojiní sata bude fungovat...)

Jak zapnu Bios?A jak skontroluju jestli je disk v pořadku?Navic ještě předtim my tam psalo (jako ještě před přepojením a ještě před bootem windows)Že chybí nějaký soubor w system32 Config nebo co...

Nejdřív bych teda skontroloval jestli je disk v pohodě de to něják?

Obě FLASHky proskenuj antivirem - určitě není od věci dělat to pravidelně, a také občas nechat zkontrolovat a nechat opravit chyby (Disk -> Vlastnosti -> Nástroje -> Zkontrolovat ....opravit chyby zaškrtnout).