Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem digitální vysílání

dneska jsem zaslechl v rádiu, že se má na zlínsku spouštět digitální vysílání
jsem ze zlínského kraje, kousek od rožnova pR. na střeše mám anténu která míří "někam" a chytám ČT1, ČT2 a Nova.

vůbec se v tom nevyznám, vím že existují nějaké multiplexy (ale nevím co je to). jednoduchá otázka:
po vypnutí analogu a zapnutí digitálu mi bude chodit více programu? třeba i ČT24, prima atd?

díky za odpověď
abu

díky za odkazy, ale než jsem se tady zeptal tak jsem taky brouzdal a nic moc mi to neřeklo.

na síti 1 jsou programy čt1, ČT2 atd

na síti 2 jsou programy nova, prima atd

tzn. abych chytal všechno tak musím být v místě kde je pokrytí i síťí 1 i síťí 2?

multiplex- znamená to že v jedna prenášaná frekvencia obsahuje viac-multi prenášaných signálov, sú tam nejakým spôsobom "vopchané". Je viac možností ako ich tam dostať. Táto technika sa vyvíja a používa viac ako 50 rokov a bola vyvinutá kedysi pradávno pre potreby telefonných spoločností pri prenosoch telefonných hovorov cez tranatlantické káble, poplatky za hovor boli astronomické a každý hovor prenesený naviac znásoboval zisk ... zabrdol som do historie kúsok.
Teraz to dorazilo v modernizovanej podobe / digitálnej / až do domácností.