Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu > ako správne nainstalovať?

Zdravím. Objednal som si (zdarma 8-):-D) operačný systém ubuntu, zatiaľ som skúšal Live CD, celkom sa mi to páčilo. Lenže radšej ho nechcem inštalovať, kým sa nespýtam...
Disk (40GB) mám rozdelený na 3 partície:
Lokálny disk (C:) > 15GB NTFS (to bude asi problem ten NTFS nie?)
- je tu WinXP, nejaké Program Files, nič iné.
Hudba (D:) > 8GB FAT32
- iba hudba, kedysi som to používal na strihanie videí.
LucKobRa`s disk (E:) > 15GB NTFS
- Videá, programy, fotky...

Ako nainstalovať OS Ubuntu tak, aby som mohol v prípade potreby vrátiť WinXP? Dá sa to vôbec? :-)
Mám ešte pár otázok:
1, S týmto OS som sa hral len chvíľu, ale nenasiel som, kde sa pripája internet. Po spustení FF mi nenaskocilo ziadne okienko tak ako vo Wine, kde by som mohol dat meno a heslo a jednoducho pripojit.
2, Existuju náhrady za mnou používané programy?
PsPad, Winamp, Trillian, Thunderbird... (idem si to hladat, ale ak sa vam chce napiste :-) )

Dik.

LucKobRa

Nainstalovat to jde dobře,ale zpátky to je horší.Pozor,je to daleko složitější než Win XP atd.Co Ti mohu doporučit,stáhni si některý virtuální počítač a začátky zkoušej tam.Já jsem to odnesl reinstalací xp minulý týden včetně smazání dvou hd.