Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Software pro import HD videa z HDV kamery

Ahoj,
vzhledem k tomu, ze jsem na svuj specificky polozeny dotaz zatim nenalezl odpoved, zkusim resit problem z opacneho konce.
Neznate nekdo prosim software pro Windows 7 profesional 32b, kterym bych naimportoval HD video z kamery do pocitace? Pokud mozno legalne. Nechci Adobe premier nebo Sony vegas, ja chci jen naimportovat video, strihat to budu opensource nastroji. Nechce se mi nektery z nich kvuli tomu krast. Vsechno co jsem nasel mi importuje jen 720x480 a me je lito to originalni video 1080i degradovat. To jsem to taky rovnou nemusel natacet HD kamerou.
Nevite nekdo o nejakem free, opensource nebo levnem (par desitek az stovek korun) softwaru?
Diky

On ne kazdy ma v pocitaci firewire konektor. Ja ho zkusim nainstalovat, treba to byla jen chvilkova nevolnost microsoftu (i kdyz tomu sam neverim), nicmene me na tom totalne vytaci registrace na windows live.. to nechci, nechci a nechci.

Diky moc :-) Pri instalaci (nez to vyhlasilo chybu) me lehce zarazila informace o tom, ze to se sluzbou live instaluje SQL server. Trosku silny kafe, pri instalaci softwaru pro koncoveho uzivatele. Navic pro strih videa :-D

Heureka!!

Tak ten klic nakonec nebyl potreba. Musel jsem nekde vygooglit offline instalator windows-live (ta internetova instalace proste nechodila), jenze porad jsem mel jen DV video. Tak jsem zacal patrat vic a zjistil jsem, ze si nekdo hral s nastavenim a kamere vnutil, ze zaznam prevadi pro firewire z HDV na DV. Patrne si s tim nekdo od posledniho pouziti hral.
Problem tedy vyresene, Movie Maker pujde s ostatnim odpadem z windows live dneska z disku a na import jsem pouzil jednoduchou utilitku HDVsplit, patrně od SONY. Jakmile jsem vystup prepnul na HDV, kamera byla systemem (windows 7 tedy obsahuji ovladace pro kameru) detekovana misto "microsoft DV camera" jako spravna "sony kamera" a tenhle programek video bez problemu stahnul.

Diky :-)

PS: hodina ma 11GB :-)