Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s HDD

Ahoj.Mám zásadní problém s harddiskem.Pár dní zpátky sám od sebe začal vypadávat - jakože disk D: v pořádku a najednou disk D: jakobych mu odpojil napájení.
Den nato vypadával pořád ale ještě k tomu začal vyluzovat podivné zvuky - něco jako škrábání nožem o CD...
Včerejší den už mi nechtěl dovolit spustit Windows (podotýkám, poškozený disk je pro data, nikoliv systémový).Windows se začaly načítat a v té chvíli naběhl černý monitor a nic.Nic do chvíle než jsem disk D: vytáhl z počítače.C: funguje bez problémů.
Jo a ten HDD je teprve něco málo přez rok nový...

Potřebuju poradit,co s ním, abych ho oživil.Jsou na něm důležitá data ke kterým se nemůžu dostat.
Předem díky moc, s pozdravem *PIP*

Jsou na něm důležitá data

Ne, důležitá data to nebyla. U důležitých dat je totiž samozřejmostí zálohování.

Jestli jsi to už nechal zajít takhle daleko (z disku se ozývá cvakání / škrábání, správně bys měl už bys měl zálohovat po prvním zaškobrtnutí disku), tak už nezapínat a jedině firma na obnovu dat a čtyř až pětimístná částka za obnovu, pakliže to obnovit půjde (třeba už bude plotna poškrábaná natolik, že už to nepude).

Tak co jsem pochopil, tak doma to teda nezachráním.Hodně mě to překvapilo, protože ten disk je fakt tak rok starý.
Ty data nejsou cenná finančně, spíš citově - jako fotky, vlastní práce atd...

Zajímalo by mě jestli se poškodil mojí vinou nebo ho můžu jít vyreklamovat..
Čím to, že se to stalo?

Může to být čímkoliv - někdy se do zapnutého disku bouchlo nebo to byl zmetek. Reklamaci na disk zkusit můžeš, ale data ti zachraňovat nebudou - řeknou, že sis je měl zazálohovat. Můžeš zkusit poslat ten disk do té firmy na diagnostiku a zvážit, jestli to za to stojí nebo ne.

ty data nejsou cenná finančně, spíš citově - jako fotky, vlastní práce atd...

Samozřejmě. Můj někdejší dotaz se týkal profesionální grafičky, která svoji práci (data na disku) už prodala. Ta data jsou tvé (její) v krvi zrozené dítě, proto citový vztah. Prachy vzal čort.