Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyber zesilovace

no mam 5.1 genius a ten zvuk ..... :D sehnal sem tedkon slusny bedny tak uz sem si rek ze konecne i ten zesilovac koupim , no chci to hodne na hudbu z cd ,ale urcite bych ocenil ten optical in kvuli pc .Doufam ze si tim technicsem aspon pomuzu co se tyce kvality.

Asi jo. Nevím (jak by řekli zdejší respondenti - "nwm" :-D). Má to měkký zdroj a je to slyšet. Už dávno nejsem hifista (su hluchý jak peň), nicméně rozdíl mezi Technicsem a čímkoliv jiným koupitelným v té třídě (Yamaha, Pioneer, Sony,...) je propastný. Dýchá to, jako by to mělo rozedmu plic. No nic, jen názor...

Já jsem Technics měl (resp. mám, ale je u televize a rozehrává bedny od věže Kenwood) a je to fakt, že mu snadno došel dech. Nehrálo to vyloženě špatně, spektrum tam bylo, nějaký prostor taky; jen náročnější pasáže byly slité. Koupil jsem za dobrý peníz pěkný Sony TA-F570ES a to je nebe a dudy.

Koupil jsem za dobrý peníz pěkný Sony TA-F570ES a to je nebe a dudy.

Překvapivě :-)...

Technics mi nepřichválíš. Nechci být krutý (ani puntičkářský), ale hrát to neumí. Pokud máš perfektně namixovanou nahrávku, je (s dobrými bednami) i z Technicsu relativně dobrý poslech. Když to ovšem mixák odflákne, zesilovač to pouze ještě víc přikurví. Míval jsem svého času stereo (dnes je módní říkat "dvoukanál") NAD (typ si nepamatuju), a ten by svým přednesem strčil do kapsy současné stroje i s chlupama. Ale jak pravím - su hluché (to ten rock do Kossů) a už mě to tak nesere...

Spíš mi přišlo, že dobrou nahrávku (kterých je ale pomálu) horší zesilovač srazí a blbou zase svým ne až tak přesným projevem trochu "vylepší"... Když máš něco slušnějšího, tak blbá nahrávka prostě hraje blbě. Spousta nahrávek zní jak ze sudu - asi u toho zvukař chrápal.
No, překvapivé to není, když jsem postavil stroje vedle sebe, tak Technics budil dojem dětské hračky, i když jsem pohlédl dovnitř. Za vše hovoří i váhová kategorie - Technics 7kg, Sony 13kg... U televize ale Technics poslouží dobře, měl jsem tam receiver (dvoukanál :-)) Denon; s bednami od věže Kenwood stejně nic moc nevymyslím. A co si budeme povídat, ze settopboxu za litr a DVD za stejnou cenu stejně neleze kdovíco za kvalitní signál.