Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem T-com Routre

Mam otazku, vlastnim tento router DrayTek Vigor 2700 VGST http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1438&Sectio n=home&ktzcat=356&ktzid=755
mam kompletny trojbalik (tv, net, telefon) od T-comu. Mam na nom 10dB antenu a dosah o poschodie nizsie cca vzdusnou ciarou cez 3-4steny je to 10metrov je 37% a nedokaze sa pripojit. Ale to je len odvcera kedy mi vymenili router na ktorom som mal poruchu. T-com ma este http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1438&Sectio n=home&ktzcat=356&ktzid=791 ZyXEL Prestige 320 W aj http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1438&Sectio n=home&ktzcat=356&ktzid=817 D-Link DSL-2641R a este http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1438&Sectio n=home&ktzcat=356&ktzid=822 Belkin N+ router, ktory z tychto routrov je najlepsi? Ja sa do toho vobec nerozumiem. Da sa na niektorom zvysit vykon, pretoze na Vigore co mam sa neda. A myslim si, ze ked tam mam 10dB antenu mal by som mat uplne iny dosah wifi. Inac ked som dal ten router von z okna mal som dosah cca 300metrov bez prekazok. Dakujem

- 10dB antena v indoore je blbost, max 5dB, potom vznikaju odrazy a kvalita signalu ide dole. Ak nemas signal musis to riesit viacerimi vysielacmi. Prepojit poschodia byva vzdy problem.
- Zyxel 320w nie je dsl router, ale len router
- D-link nema odnimatelnu antenu! a navyse je to suviks
- Belkin nie je u mna znacka, ten by som neriesil, navyse to opat nie je dsl router.

Jediny pouzitelny dsl router v sucasnej ponuke T-comu su Drayteky, ale tie su dost predrazene.

Nie je dolezite vacsia/mensia podstata je kvalita signalu, ked to premenime na cisla tak odstup signalu od sumu (to je pravdepodobne to cislo v polozke site survey). Vacsina zariadeni pouziva realtek chipsety a tam ti staci signal na urovni 15 a vyssie pripojenie byva akceptovatelne.
Staci kupit nejake AP resp wifi router, idealne co vie bridgovat, aby si nemusel vytvarat dalsi subnet. Znacka? Takmer jedno. Tu na poradni vychvaluju TP-linky, ale tie sa na SK moc nepredavaju. Ja davam vsade zakaznikom "blackboxy", ktore sa vyskytuju v roznych variantach, moje su od CC&C. Trosku drahsie a na SK rozsirene su Ovislinky 5460 (aj ked tie maju tusim len 2 ethernet porty sa mi zda).

prepac, ze sa tak debilne pytam, ale mozes mi dat link na net aby som vedel aky. Poziadavka je aby to stihalo obhospodarovat najviac 4zariadenia wifi pripojene k tomu... Taze nemusi byt nic za velke eura... Dakujem ti aaa este jedna vec Vigor ma 4 LAN porty, 2 su cisto na PC a 2 cisto magio... ale tie dva na PC mam obsadene. Dalo by sa to aj tak spravit, ze stiahnem kabel z routra do AP a z toho AP do druheho PC? dakujem.

Nepytas sa debilne, ale citit tam uz lenivost z tvojej strany. Google ti funguje predpokladam rovnako ako mne nie? Ale kedze je pondelok a nie som este vyciciany lenivymi zakaznikmi tak tu mas odkaz na BB www.i4wifi.cz a tu na Ovisa www.i4wifi.cz.
Neviem preco mas 2 porty len Magio, ale v principe ak su vsetky porty zapratane musis kupit 8 portovy switch (hocijaky) a zapojit ho napr do portu 1. Zo switcha mozes napajat potom dalsich 7 pc.
Ano da sa to spravit aj tak, ze z routra ides do ap a z ap kabel do pc, ap(router) sluzi v pripade bridge rezimu ako switch.

tha aj kus lenivy ale rozumies sa do toho kus viac tak urcite poradit lepsie zatiadenie. Okej, ja si myslim, ze ten CC&C bude stacit ako hovorim staci ked bude stihat 3-4 wifi zariadenia pripojene ale 99% casu to bude jedno len a hlavne nech bude sirit signal dalej po dome. Planujem ho umiestnit o dva izby dalej ale este si to premyslim, pretoze musim tahat kable najskor len po zemi... a budu tym padom kus zavadziat...

Zvladat to zvlada, nie je to ziaden zazrak, obcas ho treba restartnut, ale nekazi sa (predal som asi 400ks a asi len 2 reklamoval), ma 5 portov, bezi to na linuxe, je tam standardny realtek, a sam bezim doma na rovnakom (aj teraz som cez taky pripojeny). Podla mna ideal na domace pouzitie vdaka pomeru cena/vykon.

dobre parada, som rad, ze sme to takto vyriesili. Otazka posledna, zoberm kabel z vigoru do CC&C, treba mi nieco instalovat este? Alebo to uz pojde? Ako sa potom dostanem do nastaveni? Lebo vies do vigoru sa dostanem tak, ze napisem zakladnu IP ci co to je, a moja slabsia PC logika mi dava, ze do CC&C sa dostanem tak, ze napisem taku IP aku mu da router cize asi 192.168.1.1?

Ku kazdemu routru je predsa navod, po zapnuti bezi BB v gateway rezime, cize ak zapnes BB do siete tak, ze privodny kabel das do wan portu internet hned pobezi. Mala nevyhoda je, ze BB spravi dalsi subnet co ti moze sposobovat problem napr pri zdielani (na net to vplyv nema).
Lepsie kvoli domacej lan je mat jeden subnet, cize BB nastavit do bridge rezimu, ja im pri bridge rezime pridelujem pevne ip adresy nech nie su zavisle na dhcp serveri a viem sa do nich nabuduce dostat.
Inac to aku ip prideli vigor BB neviem, prideluje najblizsiu volnu, cize kludne to moze byt 192.168.1.4, kedze si spominal, ze uz mas 2x pc (1 ma vigor, 2pc, 3pc a 4 dostane BB).
Ono to je tu zbytocne rozoberat, ked nieco kupis urcite sa tu bude zase riesit nastavenie, ale kedze este nic nemas je to zbytocne zatial riesit fiktivne.