Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formátovaní

Zdravím.Potřeboval bych zformátovat PC ale už nemám Cd s operačním Windows XP ani key šlo by to nějak jinak udělat.Chtěl sem to přes Tento počítač, ale nemůžu zformátovat disk C: kde je ten system.Díky moc

Nevím proč potřebuješ formátovat disk? To jsi nenapsal. Jinak lze z disku udělat zálohu a tu pak vrátit na zformátovaný původní disk. To, ale nedává smysl, protože záloha bude mít stejné chyby jako původní system. NEŘEŠITELNÉ PODLE ZADÁNÍ.

Sežeň Boot disketu (Start) W98 nebo Milenium(Nech si ji od někoho vyrobit - třeba servis nebo nějaká prodejna, kde Ti vyrobí kopii. V BIOSu nastav bootování první z floppy Vlož do disketové mechaniky disketu a spusť PC. Nabootuje se z diskety a až uvidíš kurzor na konci tunelu napiš: format C: a dej ENTER. Získáš úplně prázdný disk. Co dál - nevím.

Win98/Millenium umi jen FAT32, NTFS nepodporuji. Dale je tu kapacitni omezeni.

Maximum volume size

32 GB (This is due to the Windows 2000 format utility. The maximum volume size that Windows 98 can create is 127.53 GB).

PS: k cemu formatovat systemovy disk, kdyz neni k dispozici instalator? Pokud je potreba jen odstranit data, staci stahnout utilitu vyrobce disku a nechat prepsat nulami. Filesystem si vytvori budouci uzivatel...