Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání PC

Zdravím,
poradí mi tu někdo prosím?Mam PC Acer Aspire M1201 grafika ATI Radeon HD 4650 a nedavno se mi začal vypínat monitor.Při výpadku PC zdánlivě běží dál(svítí kontrolka napájení,myš i další USB zařízení co má nějaké osvětlení svítí.) Jen tedy monitor se vypne a bliká kontrolka že nemá signál.Myslel jsem že se třeba jen přehřívá grafika celé PC jsem vyčistil ale problém trvá stále.Neděje se to pravidelně jednou to vydrží třeba týden běžet normálně jindy pak to vypadne třeba třikrát za sebou.Při tomto výpadku PC nijak nereaguje pomůže až na tvrdo vytáhnout kabel ze zásuvky.Po znovu zapojení do sítě se počítač hned sám rozběhne a pokud to při startu zas nevypadne naběhnou windows bez hlášení jakékoliv chyby která by tento pád zavinila.Nevím tedy zda je problém v grafice,či vadný zdroj(to by snad ale zhaslo vše?) a nebo je problém jen ve Windows momentálně mám nainstalovaný Visty.Zkusil jsem už i obnovu systému na datum před tímto problémem ale to nepomohlo.Předem tedy moc děkuji za nějakou radu...

zdroj může generovat špatný resetovací = startovní impuls. teoreticky může mít důležité napětí (5V) mimo toleranci. taky může být napětí příliš zvlněné díky vyschlým filtračním kondenzátorům. nebo má špatně dimenzovanou dnes nejzatíženější větev +12V.
špatné zkušenosti jsou prašivými značkami eurocase, powercolor, lc power, red-cosi a jiné hnoje.
taky fortron už není co býval, zvášť jako dodavatel pro eurocase zdegeneroval do tvořiče fantazijních nálepek na zdroji s krátkodobým špičkovým místo jmenovitým výkonem.
kdybys měl možnost si pučit jiný typ zdroje na vyzkoušení, možná by se leccos vyjasnilo.

Mam PC Acer Aspire

takže žádnou kvalitu nečekej, jde o nejspíš o shit z makra.

eurocase 400W jedinej co tam měli skladem na nějaký lepší bych musel čekat třeba do zítřka a vzhledem k tomu že mam jen tak průměrný dvojjádro žádná extra nadupaná herní mašina to není tak takle obyčejnější zdroj bohatě stačí...

Teď už to mam zas celé zavřené a zatím běží dobře tak uvidíme, myslím že tenhle samej zdroj jsem tenkrát montoval i do mého starého PC a co mám informace PC je stále v provozu.Jinak jasně mohl jsem počkat den dva než by přišel nějaký pořádný zdroj ale poslední dobou nestíhám a chtěl jsem to mít už vyřešené... Až dodělám bydlení budu stavět opravdu pořádné PC a tam kvalitu zdroje a nejen toho budu řešit...