Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Registered ECC vs. Unbuffered ECC na server

Dobry vecer,
mohl by mi prosim nekdo vysvetlit prakticky rozdil mezi registered ECC a unbuffered ECC? Stejne tak jeste jako doplneni co presne se skryva za rozdil pod pojmy quad rank a dual rank. Neco jsem si precetl, ale rad uslysim vyjadreni take mistnich odborniku :-)

Zajima mne to v souvislosti s temito dvema sestavami:
http://www.alza.cz/fujitsu-primergy-rx100-s6-1u-d1 57551.htm
http://www.alza.cz/fujitsu-primergy-rx100-s6-1u-d1 73069.htm

Ta druha bez HDD by mi vyhovovala vice, jelikoz si do ni vrazim 2x SAS 1TB a jsem skoro na stejne cene jako s temi instalovanymi SATA v prvni sestave. To, ze u bezdiskove verze je o neco slabsi Xeon, mne az tak netrapi, za vyhodu tam navic krom absence disku povazuji jeste 1x 4GB pametovy modul, pripadne rozsireni o dalsi ctyrku bude o to jednodussi, jen si chci ale udelat jasno v tom vyse zminenem rozdilu mezi ECC pametmi. Jaky je vas nazor?

Dekuji za komentare

Na podobnom servri bezi poradna btw (teraz neviem, ci rx100 ci rx200).
Registered je opakom unregistred (unbuffered).
Registered pamati maju register medzi pamatovym modulom a pamatovym kontrolerom na doske. Kazda I/O operacia je bufrovana cez register.
Co je to register mas napr tu Hardware_register
Osobne si myslim, ze stacia ECC.