Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nespustí se instalace Win XP Professional

Zdravím, potřebuju poradit...
Na notebooku mám si 2 týdny nainstalovaný Win 7. Nejak mi však nesedl. Chtěl jsem si zpět nainstalovat Win XP Professional... Nenačetla se mi ale instalace. Bootovací DVD mám v pořádku (ověřeno) v Biosu také nastaveno vše tak jak má být (1.boot CD/DVD 2. boot HDD atd.)... jedná se o notebook ASUS řady F5RL. Nemáte někdo nějaké nápady? Díky za odpověď

Vyzera to, ze nb nestiha pri detekcii nacitat boot sector na dvd a povazuje ho za nebootovatelna a dalej pokracuje v bootovani z disku. Hladaj v biose (aj ked pochybujem, ze nb biose to tam bude) polozku boot delay alebo nieco podobne, pripadne skus vypnut boootvanie z hdd uplne.

Bootování z HDD jsem vypnul úplně a objevila se mi hláška: Reboot and Select proper Boot device or insert boot meida in selected boot device and press a key... DVD s win XP tam přitom vloženo je a je, řekl bych na 100 %, v pořádku...

Zkoušel jsi někdy tento disk kdekoliv spustit a choval se jako bootovací? Vypalovací programy mají pro vytvoření boot disku speciální kolonku - "Vytvořit spustitelný (boot) disk" ! Vypalovací program přidá na disk tzv. bootovací katalog, který .iso obraz nemusí obsahovat.