Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí harddisk

Dobrý večer, je pro zálohování fotek z notebooku dobré použít externí harddisk a zapojuje se a funguje jako Flash disk? Je životnost fotek na něm větší než při zálohování na CD nebo DVD? Zdá se mi to jako lepší způsob, ale nemám žádnou zkušenost,děkuju.

dokonce jsou i disky, ktere v sobe maji zalohovaci program. Nastavis napr, ze chces zalohovat slozku: D:/Foto a pri pripojeni disku k PC ti program na disku automaticky rozpozna nove a zmenene soubory v teto slozce (podslozkach) a zkopiruje je na disk.

Ale k dotazu:
rozhodne zalohovat na disk nez na DVD. Jestli se jedna o opravdu dulezite fotky tak je taky dobra zaloha jak na disk tak na dvd. Pripadne na disk a disk (ze bys mel 2 disky). CLovek nikdy nevi kdy disk odejde :) staci k tomu obcas relativne malo.

Take je dobre zalohovat na FTP. Jsou firmy, ktere nabizeji privatni FTP servry s kapacitou nekolik GB. Fotky si tam nahrajes a mas k nim pristup odkudkoliv ze sveta, jelikoz jsou na internetu (samozrejme se k nim dostanes jen ty :)).

dalsi a nejosvedcenejsi zpusob zalohy fotek je jejich vyvolani a uskladneni ve fotoalbu :-D to se osvedcilo uz mnoho uzivatelum a generacim. Dokonce takovouto zalohu pouzivali uz pred vznikem pocitacu :-)