Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s wifi

Dobry den,
charakteristika problemu s bezdratovym pripojenim - internet od UPC, router D-link, 2x notebook - na jednom wifi jede bez problemu na druhem ne. V pocitaci prohlizec mozilla firefox (3.6.8), windows XP,pripojuji pres Nastroj pro bezdratovou kartu WLAN Dell. Pocitac sit najde, pripoji se (plny signal), jen nenacte zadnou stranku. Jinde wifi funguje. Snad je info kompletni.. Prosim poradi nekdo?
Hana

u některých wifikaret bývá problém, když wifi vysílá na kanálech 12 a 13 - viz nastavení routeru, nebo ve vlastnostech připojení toho fungujícího notebů.
je to tím že pokud má wifikarta přednastavena jako zemi usa, tamnější norma zná jen 11 kanálů.

další možností je rušení jinou sítí od sousedů na stejném kanálu. jde hledat netstumblerem.

třetí možnost: dlink je šunt.

treti moznost je dobra:o)
druha moznost-program stazeny,ale nenajde mi to wifi adapter
zapomnela jsem dodat- wifi fungovalo drive i na tomto notebooku(router se pres nej instaloval), pak ale vylet s notebookem a po navratu jsem se jiz nepripojila. Ze by chytil nejakou rymu?neuvedomuju si,ze bych menila neco v nastaveni. POuze na fungujicim notebooku ASUS se neslo pripojit tak jsem menila typ zabezpeceni a typ sifrovani,nez se mi pripojil. to snad na to ale nema vliv..nebo??

nettumbler jsem nainstalovala na ASUS a tady mi wifi jede,problem je na Dellu.
a ted mozna jeste vetsi, snazila jsem se prepnout mezi ovladacim programem vyrobce wifikarty(ten jsem pouzivala doted) a zkusit to pres windowsí,ale podarilo se mi odinstalovat nejspis program,bez ktereho nemam uz zadne bezdratove pripojeni-jako kdybych nemela kartu pro wifi pripojeni..lze to nejak obnovit nebo je to slozite a bude lepsi zeptat se jinde osobne s notasem pod pazi?na netu zatim brouzdam a ke stazeni jsem to zatim nikde nenasla.

mozes mat nastavenu blbu pevnu IP, mozes mat nastavene proxy v nastaveniach prehliadaca, alebo moze byt ze ta WLAN potrebuje heslo a zadal si ho blbo (vtedy sa Win niekedy tiez tvari ze sa pripojil aj ked sa nepripoji). Mozes mat konflikt IP s LAN kartou (skus LAN sietovku zakazat v spravci zariadeni, wifi sietovku samozrejme nechas povolenu).
Dobre by bolo aj dat sem vypis prikazu ipconfig /all

A je dobre mat vsetky updaty Win (resp. aspon SP3) nech ten Win podporuje vsetky kryptovania vcetne WPA2