Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení wifi

Dobrý den,
Potřeboval bych poradit, jsme z toho už opravdu zoufalý. Popíšu Vám tedy svou situaci. Byl jsem připojený k internetu pomocí stolního počítače přes sí´tovou kartu, na ktero byla připojena směrová anténa venku za oknem. Nyní jsem sotlní počítač prodal a koupil jsem si notebook. Rád bych se připojil po domě pomocí routeru, jenže nikde nemohu najít co je k tomu vše potřeba, vhodný router ani schéma zapojení. Je - li k tomu zapotřebý modem, nebo ne. Všude je pouze psáno o tom jak se připojit před kabelové připojení ale ne přes anténu. Děkuji Vám předem za jakoukoliv odpověď.

No tak to napisu i sem, smarja proc to delas a nepises do puvodniho vlakna 8-)

ISP providera mas koho, sam si asi AP router nepripojis, podle toho co tu pises asi nemas znalosti s pripojenim WIFI, dale notebook muze mit vestavenou wifi uz v sobe, ten bohuzel nepopisujes, dalsi moznost zakoupit nake zarizeni zde:
wifiobchod.cz
nebo
mikrotik.cz
Podle toho co popisujes je asi pravdepodobne ze jde o delsi vzdalenost co mozna notas sam nezvladne, kontaktuj providera nebo toho kdo ti pripojeni delal. :puff:

Všude je pouze psáno o tom jak se připojit před kabelové připojení ale ne přes anténu.

celý ten popis je dost zmatený, ale jestli to chápu správně, připojení k providerovi na internet je přes wifi.
v tom případě je třeba wifi něčím přijímat - buď samostatným ap, nebo routerem v režimu wisp-client.

Ja by som ti to napisal asi takto:
Povodny pocitac si mal cez LAN kabel pripojeny nekam. Tak kupis si wifi router a ten pripojis cez LAN kabel presne tam do toho nekam. Druhym LAN kabelom sa pripojis na router z notebooku a povolis si na novom routri WiFi, nastavis si kryptovanie WPA2, zadas si nejake heslo, ulozis, a kabel z notebooku mozes odpojit a pripojit notebook cez wifi.

P.S. druha moznost je pripojit ten notebook cez sitovou kartu presne tak jak bol pripojeny ten povodny PC. Za predpokladu ze si mal v tom PC normalny LAN kabel (RJ45) http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ethernet_RJ 45_connector_p1160054.jpg

Ked ti z toho povodneho PC nesiel LAN (RJ45) kabel, tak sem nejak popis presnejsie ze jaky kabel ti tam z toho PC isiel do tej "anteny".