Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VirtualDub - úprava filmu

Potřebuji poradit s úpravou filmu (DivX). Moc se videem nezabývám, kromě krátkých klipů z foťáku vlastně vůbec, ale hrdinně jsem se nabídl, že se pokusím "osekat" jeden instruktážní film pouze na "užitečné" sekvence :)), ale ouha :-|
Pro prohlížení mám nainstalovaný Code Pack All 6.0.2.4.
Při pokusu otevřit avi ve VirtualDubMod 1.5.4.1 mi vyběhne tahle hláška:
Coluldn´t locate decomressor for format ´DX50´(unknown).
VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatible codec to decompress
video. DirectShow codecs, such as those used by WindowsMediaPlazer, are not
suitable. Only "Direct stream copy" is available for this video.
AVI: Truncated or invalid MP3 audio format detected (18 bytes, shoul be 30)
Atempting to fix
................ Pochopil jsem, že codec, který mi umožňuje prohlížení mi pro ten VirtualDub nestačí, a tak se ptám. CO musím obecně nainstalovat, nebo JAKÝ plugin do VDM přidat, aby ta dekomprese a následně zřejmě zpětná komprese fungovaly.
Mám tady také nějaký X Video Converter, ale tam jsem také žádnou možnost, která by mi pomohla neobjevil.

Takže Zarni a MM mě nasměrovali, a už se v tom začínám trochu orientovat.
Ten Codepack DivX5 existuje ve dvou (respektive třech) vyhotoveních.
1. free .... je součástí ffDShow a CodePackAll_in1, ale...... ONLY FOR PLAYBACK
2. trial (divxProXPW2K) profi verze s omezenou délkou použitelnosti.
3. Plná zakoupená verze.
Ta trialka je v tom VDM funkční, licence udává použitelnost 6 měsíců a to mi bude zatím zcela určitě stačit. Zkoušel jsem výběr uložit a nezdá se, že by to tam nacpalo nějaké trialové vodotisky, takže to vypadá použitelně.
Děkuji všem za spolupráci