Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co za procesor?

Ahoj. Mam zakladni desku Cuba MS-7301, ta ma psany ze podporuje C2D a frekvenci max 1066Mhz. A ja si chci koupit novy procesor. Jenze v jedne poradne mi rekli, ze pry podporuje jen jadro conroe. Jenze kamarad zase rika, ze to neni mozny. Kdyz pry deska podporuje C2D, tak je jedno co bude mit procesor za jadro staci kdyz souhlasi ta frekvence. Tak se vas ptam, prosim co je teda pravda? V pc se tolik nevyznam a potrebuji to nutne vedet. Děkuji za odpoved.

To, co ti v té poradně napsali, tak to asi stejně jako já vygooglili, konkrétně tady.
Může to být pravda, protože v době vzniku desky novější jádra, jak Conroe asi nebyly a novější jádra by musel podporovat BIOS, teď je otázka, jestli k tomu novej BIOS seženeš. Takže kdybys ten procesor koupil, nemuselo by to fungovat. To už je jednodušší koupit novou desku, za 16 stovek seženeš rozumnej kousek.
Jakej procesor máš teď?

Nemohu říct ani ano, ani ne, protože opravdu nevím, byla by to sázka do loterie.
Sice by to bylo trochu harakiri, ale kdybys přidala trošku peněz, tak bys mohla koupit desku s podporou DDR2 (to je to harakiri, kupovat novou desku pro starý paměti), použila bys starý paměti, co teď máš a k tomu novej procesor. Deska by tě stála zmíněných 1500Kč, procesor za tu samou cenu, nebo nižší. Doporučil bych ti AMD, v nižších cenových kategoriích má výborný poměr cena/výkon. Třeba tento:
http://www.alza.cz/amd-athlon-ii-x4-640-d180828.ht m

A jestli plánuješ i grafiku, nezapomeň na kvalitní zdroj (záleží na tom, jakej tam máš teď).

Nebo řešení, jak navrhuje výše Pol, procesor nebude tak výkonný, jako to E7500, ale furt lepší, než to starý P4. Navíc s velkým potenciálem na upgrade do budoucna. Můžeš ještě pětikilo ušetřit na desce, třeba tuto mám já:
msi-760gm-e51-d140734.htm