Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem winsxs windows 7

Nasel jsem zde na forum dizkuzi ohledne adresare winsxs a kolik komu zabira GB
bohuzel jsem nenasel jasnou odpoved.zda se adresar muze smazat nebo nejak limitovat velikostne.

ne. Soubory v adresáři winsxs jsou vesměs hardlinky*. Takže ve skutečnosti nezabírají v tomto umístění místo. side by side (sxs)mechanismus slouží k trasování potřeb programů, řeší bordel ve verzích knihoven a nekompatibilitě.

* hardlink je jeden soubor fyzicky na jednom místě a jsou "virtuálně" přidána více umístění (příklad.: c:\aaa\aaa.txt, d:\bbb\bbb\aaa.txt)- takže umístění v adresáři sxs je jen odkaz.

Nezabírá to žádné místo.

Znova:

Máš soubor knihovna.dll ve složce c:\program - dsalo by se říct, že je tam fyzicky. Knihovna má 10mega.
Mechanismus sxs vytvoří hardlink ke knihovna.dll do adresáře winsxs - to znamená, že vytvoří virtuální odkaz, jakoby soubor zdvojí- ve skutečnosti fyzicky pořád je jen jeden knihovna.dll o velikosti 10 mega. Explorer, souborové manažery ale vidí dva soubory o velikostech 10+ 10 mega. Pravda je ovšem pouze 10 mega.

---
K vysvětlení- par dní po instalaci a sxs 4giga: skoro celý adresář windows je nahardlinkován (červená šipka u ikon značí hardlink):

[3982-sxs-hardlink-jpg]

Nechapu jen k cemu je to dobre kdyz to zabira tolik mista

Teď doufám už chápeš, že nezabírá místo. Je to parádní věc- už žádné instalování 10ti programů, které si navzájem přepisují knihovny. Pomocí sxs je pro každý program vytvořena trasa (sestava) odpovídajících knihoven a souborů.

Jak nezabírá žádné místo? Tak proč disk řve, že nemá místo?
Tak proč ve vlastnostech adresáře je 5-15Gb v 15k (!) složkách?
Každý ten adresář má 500k a 1,5M - to není mnoho - pro jeden adresář, ale pokud jich jsou tisíce ...ono to není mnoho, ale 100x nic umořilo osla.

víš co je to odkaz? ono to sice má těch 5-15GB, ale to je velikost těch pravých souborů.. představ si jen že toto je adresa a skutečná velikost tohoto je jen 0000kb.. je to cosi jakoby lnk... takto jsem to pochopil já osobně z tohoto vlákna

Jak nezabírá žádné místo? Tak proč disk řve, že nemá místo?

protože tam máš všelijaký balast
zmačkni WIN + R a napiš %TEMP%
ty složky co jsou v tomto adresáři smaž... (nikoli složku samotnou !)

Ze nemas misto sa chod stazovat tomu kto ti zaplacal cely disk nejakymi datami, alebo tomu kto ti rozdelil HDD tak ze vyhradil nedostatocne miesto pre C:, pripadne sa mozes ist postazovat aj do MS a este k vyrobcom vsetkeho ostatneho SW ktory pouzivas, pretoze zaplacavaju ti to ti vyrobcovia softweru ktory si si do PC instaloval.

Winsxs sa mazat nesmie ptz to je vpodstate cast Windows. Resp presnejsie - az sa ti to podari zmazat, tak budes instalovat Windows nanovo.
(a to co pisal kmochna je pravda su to scasti hardlinky t.j. nezabera to az tolko kolko pisu suborove managery)

no to je, pekne f pasti. Takze s nulovym managementem (jestni se neco (x.dll) pouziva jednou za rok bo 10x denne) je to jen dalsi volna databaze asik neco jako windows registr :( . V pripade winSxS zacina na bitove kopii OS 4.5GB a konci na 16GB+ ?