Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr pevného disku

Dobrý den potřeboval bych koupit pevný disk a nevím jestli koupit 3,5" PATA nebo 3,5 Sata disk prostě se v tom nevyznám a jak disk zapojit (disk bude v pc sám) do pc mám desku Asus P5Q SE/R ke které jsem dostal podle manuálu kabely "2x Serial ATA cables" a "1x2- port Serial ATA power cable " můžete mi říct k čemu tyhle kabely slouží ?? a jak disk zapojit ?? případně nějaký návod někde na internetu ? děkuji

". Na některých videjích vidím že je disk zapojen pomocí toho červeného kablíku + napajení ze zdroje a na jiném je to zase tak že tam je to zapojené pomocí takového toho širokého kablu který se zapojuje do DVD mechaniky + napajení ze zdroje. Jaký je v tom zapojením rozdíl ??? :-/