Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno procesor vs. základovka

ahojte Lidi, mám dilema: na mé základovce jsou 2 sloty pro procesory, ale to tak, že jeden slot je na kartu s procesorem a ten druhý přímo na procesor. je to blbě udělaný protože nemohu zapojit oba- nevlezou se mi tam obě kovové konstrukce, protože by se křížily. tak se chci zeptat:
1) lze zapojit 2 procesory současně? (oba- intel pentium III)
2) stačí chladit jen větráčkem bez té kovové vymoženosti?
3) je lepší medvídek Pú nebo rákosníček?

1) Ne, ta deska byla dělána jen na jeden procesor, ale dávala na výběr PIII (do slotu), nebo Celeron (Socket 370). Výrobci tak zvyšovali svoje šance na prodej, aby uživatelé mohli v budoucnu upgradovat (PIII byly výrazně dražší, než Celéry).
2) Ta kovová vymoženost se jmenuje chladič, z názvu vyplývá, k čemu slouží. Bez něj to chladit nebude.
3) Pú!!!

(Zatím) beru tvůj dotaz jako recesi, takže odpovím ve stejném duchu:

1. Ano, můžeš jeden z nich přilepit epoxidem k bočnici - pak tam budou dva.
2. Ano, za líbivých pyrotechnických efektů.
3. To je vtip? Nešahej mi na Rákosníčka! Z toho sešívaného pažravého imbecila Pú jsem míval děsivé sny už v dětsví (a to je sakra dávno).

1./ Zapojit lze oba, dokonce ze spodní strany desky se jich vejde ještě pět. Doporučuji Dentacryl nebo obyčejnou maltu.
2./ Desku umístit do otevřeného okna a otevřít dveře. Při dostatečném průvanu poběží krásně všech 7 CPU. Jenom ještě musíš zjistit kam.
3./ Lituji do ZOO nechodím.