Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bazarový tablet za pár stovek, má smysl na vyzkoušení?

zdravím,
opět mě chytla tvůrčí nálada, né že bych uměl nějak kreslit, ale trochu mě to baví a zrovna jsem začal pokukovat po tabletech, abych propojil kreslení s PC. Samozřejmě se mi líbí tablety v cenové relaci 8K a výše, ale do toho se mi z pochopitelných důvodů nechce jít.
Proto se chci zeptat, má smysl uvažovat o bazarovém tabletu, třeba
http://pc.bazos.cz/inzerat/6865515/tablet-WACOM.ph p
http://pc.bazos.cz/inzerat/6705828/Tablet-wacom-Vo lito-2.php
a v podobné cenové relaci? Nemám příliš ani nastudováno o této technologii,takže momentálně tuším, že je pro mne rozhodující pracovní plocha tabletu. Zároveň je mi jasné, že za těch pár stovek asi obří tablet nedostanu. Myslíte, že je rozumné uvažovat o těchto tabletech pouze z hlediska vyzkoušení technologie a když mě to bude bavit, že bych třeba začal šetřit na lepší?
Nebo nechat tyhle výrobky z menší cenové kategorie naprosto bez povšimnutí?
Díky za rady

díky za tip, nevypadá špatně, jen je otázka toho zpracování, mrknu na diskuze.
Každopádně mi šlo o to, jestli jsou tablety v této cenové kategorii vhodné na vyzkoušení téhle technologie a třeba postupné pokročení vpřed, nebo zda jsou tyhle výrobky pouze pro zlost a od pokoušení kreslení v pc mne spíše odradí..

o funkce mi nejde.Imho rozhodující počet úrovní snímání tlaku-a kdoví jestli tohle není jen marketkingový tah a pracovní plocha, který je rozhodující víc. Právě proto nevím zda tohle pokoušet, přeci jen pracovní plocha pár cm krát pár cm, no nevím...Právě proto se nemůžu rozhodnout..Funkce tlačítek (zase si myslím, že by mi 24 tlačítek stačilo, ovládácí panel z programu nezmizí, tlačítka na tabletu práci imho jen zrychlí) takže u poloprofi a profi řešení se připlácí myslím za větší prac. plochu..

javor, chápu. XP jsou moje srdcovka a dokud bude v mém PC tepat hardware jehož podporu zvládne XP, tak se jej nevzdám.
Zatím to vypadá na genius-g-pen-f509-d150395.htm
za podobné prachy se dá sehnat i wacom, kupř tentok
genius-g-pen-f509-d150395.htm
nicméně nemá programovatelné tlačítka, resp jen dvě tuším (sic nevím zda je upotřebím, ale asik jo)
tak nevím, trochu dilemat, zda genius, na jejichž periferie je často házena špína, ale vypadá lépe a má větší pracovní plochu, nebo wacom, který je veden v tabletech jako "domovská firma" ale zas je tablet v této cenové relaci méně vybavený..
:-|