Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spyware terminator

Dorý den

Používám spyware terminator pří každé inslaci či spuštění programu se mě ptá jestlí to může nainstalovat můžete mi prosím někdo poradit jak se to dá vypnout

děkuji
Zmena predmetu, pôvodne: SPYWARE TERMINATOR (los)

loading...

1.Ten program nic moc.
2.(každé inslaci či spuštění programu....) proto tam je,záleží na tobě co si do systému "pustíš"
Jinak v nastavení programu si určíš stupeň ochrany.
Pokud to úplně vypneš, tak to můžeš rovnou odinstalovat.

To chceš vypnout jednu z nějdůležitějších ochran programu. To je, jako kdyby jsi si do kondomu dělal špendlíkem díry v domnění, že tě bude i nadále chránit před vším možným a bude to pohodlnější. Tomu říkám smysl pro dobrodružství. Co budeš dělat až se ti tam začne instalovat nějaký spyw a viry, a kdo rozhodně, jestli se to má dít nebo ne, když o tom nebude nikdo vědět? Jestli chceš program provozovat, tak se alespoň seznam s jeho vlastnostmi. Na prvém místě aktualizace, HIPS, Web štít a rezidentní štít (mimochodem, to je právě to co ti vadí)a pokud nemáš antivirus, tak v programu je integrován Clam, o jehož aktualizaci se stará "open komunita". (nutné aktualizovat - jinak je to bezcené !!!!)

Obávám se, že "univerzální" rada odinstalovat, je vhodná viceméně pro někoho, kdo se v IT prostoru pohybuje, no a ten tu radu paradoxně nepotřebuje. Zatímco pro někoho, kdo se(a jak soudím podle formulace dotazu) v tom trochu plácá, je zabezpečení PC existenční nutností, a přezíravý tón nemůže brát vážně. Co se týká programu Super-atd, připadá mi na tomto fóru, jako poněkud často opakovaný everygreen nebo spíše refrén.

Presne tak. Ja s tebou plne souhlasim. SAS se tady doporucuje jako vselek, pritom k tomu ma hodne daleko. Je to jen mistni folklor, ktery papouskuje jeden od druheho a za dalsi souhlasim i s tim, ze kdo je obyc BFU, tak je pro nej mnohem lepsi neco z takovych programu pouzivat, nez rada odinstalovat nebo je nepouzivat. Jen je potreba vybrat to, co vyhovuje. Se SAS staci jen narazit na neco, co nezna. No a nezna toho pomerne dost. Pak jsou pravidelne 2 mesicni skeny uplne k nicemu, i kdyz nekteri si mysli, ze jsou s nimi v bezpeci, prece SAS nic nenasel.

Znovu ti to zopakuji: pokud se tě program ptá, musíš znát odpověď.
Např.: Spustil jsi program, kterému věříš nebo jsi ho právě instaloval odsouhlasíš všechny knihovny .dll a vše co se v tu chvíli spouští a nese jméno toho programu - zatrhneš PAMATOVAT TENTO... podtržítko a program se tě už nebude příště ptát na tuhle činnost. Princip je, že když se spustí něco co tam nemá být, tak tě na to program upozorní - činnost klidně zakaž, pokud tomu nerozumíš, a dej dotaz např na "Hijackthis" !!! Pro laika je to celkem schůdné.

Ještě ke spyw. Existuje hodně programů s různou efektivitou. Volit mezi nimi je obtížně, ale dobré vodítko je - kdo za programem stojí Např: Spybot - je vynikající program, který obsluhuje desítka aktualizačních zrcadel po celém světě. Jeho databáze je však natolik rozsáhlá, že u slabších PC kontrola připomíná defragmentaci TB disku po pěti letech intenzívního užívání. Podobně a o trochu lépe Ad-Aware. Odlehčená, ale plněhodnotná verze je i zde zdarma. Spyware Doctor - další účinný program atd. A nakonec tvůj program, který je dostatečně rychlý, dostatečně účinný a zdarma. Vhodná volba! Jen ho prostuduj.

Uživatelé podobných programů se dělí na dvě skupiny:
1. suveréni - povolí vše, takže ten program funguje jen jako zpomalovač
2. paranoidi - pro změnu všechno zakážou, nikam se nepřipojí, nic nespustí. Je to relativně bezpečné, jen potom prudí, že jim nic nejde.

To doporučení Ad-aware byl jen pokus o vtip, aspoň doufám.