Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modra obrazovka pri instalaci windows XP

Pokud zde byl nekde dotaz uz resen, prosim nekamenujte mne, ale uz jsem vazne zoufalej..
Problem: Chci preinstalovat windows xp. Oddil se starym systemem jsem smazal a naformatoval pote jsem zacal s instalaci (na tomto pc poprve od koupeni). Vse probehlo hladce zacalo se instalovat pocatecni hodnota 39 min zbyvajiciho casu. Pak zacal problem, asi pri zbyvajicich 14 min se objevila modra obrazovka. Pokazde v jinou chvili. Nekdy se mi dokonce instalace "hryzne" a s stoji treba 20min na stejnem bode, Jednou dokonce u zbyvajicich 3 min. Objevi se mi pouze cislo chyby, nikoliv ovladace, nebo dalsi informace. Muzete mi prosim aspon trochu poradit? Vazne uz nevim co udelat.

otestuj ramky.
zamysli se nad zdrojem, pokud je to starý vergl.
jak píše předkolega - odpoj (minimálně zakaž v biosu) všechny periferie co nepotřebuješ.
čím jsi formátoval ntfs? jde to nechat i na instalátoru windows při volbě oddílu kam se bude instalovat.

Jedna z možností:
Kontrola chyby je generována špatným driverem zapisujícím do chybné adresy paměti. Následek - vadný seznam PFN vstupů. Ověření podezřelých driveru v OS.
Spustit - Memtest86 -- kontrola RAM. Případná výměna, nebo prohození ve slotu, kombinace.

Takže už mu to teda funguje - leta to nikdo nevěděl a stačilo prosté cosi s kartama a šmytec.

ilegálně vypálený u mě evokuje představu partyzána jak na Sibiři v zemljance smaží jeden mein kampf za druhým a vytírá si stím prdel.