Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem harddisc not found

Zdravím všechny a prosím o radu. Mám ještě 3 dny do konce záruky a dnes mně začal zlobit můj ntb (ne poprvé - má za sebou dvě reklamace - jednou šlo o RAMky a DVD mechaniku, poté problém s klávesnicí a zároveň opět mechanika). Tohle by tedy byla 3. reklamce. Počítač je po přechozí reklamaci asi měsíc přeinstalovaný, protože jsem byla na dovolené atd., tak jsem ještě ani pořádně nestihla vše naistalovat. Dnes se mi dvakrát objevila modrá obrazovka, pokaždá s hláškou, že nebyl nalezen hdd. Poprvé jsem byla relativně v klidu, ptž se mi to stalo už jednou a ntb poté bez problémů fungoval (tehdy to bylo po zapnutí). Než jsem stačila s ntb cokoliv udělat, tak se vypnul. Já ho zapnula a objevila se obrazovka s nabídkou, zda chci spustit systém obvyklým způsobem. Podruhé se stalo to stejné (nebyla jsem zrovna u ntb), tentokrát to po mě chtělo, abych stiskla F5. Začal test, kde se asi po 10 vteřinách objevil nějáký chybový kód a počítač pípal. Než jsem stačila najít papír a číslo chyby opdat, tabulka zmizela. Vypnula jsem počítač a po zapnutí normálně funguje. Potřebuji poradit, zda se mám pokoušet ntb přeistalovat a nebo ho rovnou odvézt na reklamaci? Mám to totiž do města, odkud ntb je relativně daleko a protože chodím do práce a příští týden už se nikam nedostanu, musela bych vyrazit hned zítra ráno. Momentálně na ntb pracuji a čekám, zda se chyba ještě objeví, abych ji tenntokrát stihla opsat. Budu vděčná za jakoukoliv radu:-)

RE:......Dnes se mi dvakrát objevila modrá obrazovka, pokaždá s hláškou, že nebyl nalezen hdd. ........

Pohleď do BIOSu popř. POST testů a máme tam ten ztracený HDD? Tím bych začal.

.... Já ho zapnula a objevila se obrazovka s nabídkou, zda chci spustit systém obvyklým způsobem...

Tohle je běžná reakce na nekorektní vypnutí PC. Obvykle se dává: Spustit jako poslední úspěšnou konfiguraci - nebo tak nějak.

Možná je někde narušený kabel nebo špatně zasunutý v konektoru. PC potřebuje kontrolu v tomto ohledu.

... Potřebuji poradit, zda se mám pokoušet ntb přeistalovat a nebo ho rovnou odvézt na reklamaci? ...

Jednoznačně REKLAMACE!

Já bych to ráda vypsala, kdyby se mi stalo znovu...ale od včerejška je klid. Včera, než jsem našla papír a něco na psaní, tak se ntb vypnul. Už jednou se mi něco podobnýho stalo, opsala jsem si kód chyby a na netu našla, že jde o RAMky. Odnesla na reklamaci a byl klid. Tenkrát to tu chybu házalo pořád...

Asi mám naprosto debilní dotaz, ale risknu to:-) Dám ntb na reklamaci a oni ho pošlou technikovi. Co, když technik zapne ntb a on bude bezproblemu fungovat? Naskoci mu tahle chyba na diagnostice? Nebo treba bude na pc chvilku pracovat a pokud se nic nestane, tak mi ho vrati s tim, ze je vse v poradku? Asi to zbytečně řeším, ale ptám se proto, že si kvůli tomu budu muset vzít dovču a jet přes 70 km tam a pak zpět. Kdybych to měla blíž, tak není co řešit.

DELL, ale ve smlouvě mám napsano, že se na něj nevztahuje servis, kdy zavolám technikovi a on do 24 hodin přijede. Ale já to mám všude daleko, bydlím na místě, kde do nejbližší větší město je Brno a Olomouc, oboje přes 70 km. Česká pošta dobrej nápad, ale mě záruka skončila 4. září, s tím, že je díky reklamacím prodloužena do 14. září. Proto tam s tím musím zajet...

Tak jsem oboje vyzkoušela, v událostech jsem nic nenašla (ale možná to jen neumím).A v tom prohlížeči minidumpů mi to našlo za včerejšek jednu chybu, někdy odpoledne (čas by zhruba odpovídal době první včerejší modré smrti) a je u toho napsaný, že je to chyba AVASTU...rozhodně mi to nezobrazilo tu modrou smrt tak, jak je vidět v tom návodu.

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: aswSP.SYS

BAD_POOL_CALLER

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x000000c2 (0x00000007, 0x0000110b, 0x08780000, 0xa778f008)

*** aswSP.SYS - Address 0x8de3db50 base at 0x8de21000 DateStamp 0x4c865191

Ale je divný, že tam mám ze včerejška jen tohle a přitom se mi to stalo třikrát. Z toho ty druhý dvě byly obě klasická modrá smrt, chtělo to zmáčknout F5, našlo to číslo chyby. A rychle zmizelo. Poprvé se tam objevila modrá obrazovka při vypnutí (to by časově odpovídalo této chybě).

no, na to aby se zjistilo co je průserový, je třeba čas (aktualizovat, zkusit odinstalovat, zjistit další modré smrti, zkusit třeba live linux, podívat se do BIOSu apod.)-ten už nemáš. servisuj a po servisu bych ti doporučil všímat a zapisovat vše co je důležitý (prohlížeč událostí a tento program s minidumpy řeknou hodně), pak to sem klidně zkopíruj a probereme možnosti co s tím. záruka je u konce, tak neotálej - je to poslední možnost zdarma.

Tedy: .....The problem seems to be caused by the following file: aswSP.SYS.....

Příčina problému je soubor AV Avast self protection modul na adrese:
1.....system32\drivers
2.....Avast(ver.)\Setup\INF
Možnost: soubory smazat a provést instalační opravu AV, nebo odinstalovat a znovu instalovat Avast, nebo prostě nedělat nic a přeinstalovat (Starší verze nabídly i opravu programu.). Je-li ver. Avast4.8 nebo nižší upgradovat na Avast5. Poslední možnost odinstalovat a použít jiný AV. Dva AV v jednom PC však zásadně nepoužívat.

Dovolím si poznamenat, že majitel Alwil Software byl letos, a to ne náhodou vyznamenám titulem podnikatel roku, což je oceněním práce právě na AV Avast, což můžou recenze na libovolném obskurním debatním webu těžko devalvovat. A co hlavně 100 milionů uživatelů Avast na celé planetě ho staví na jedno z předních ne-li snad první místo v kategorii antiviru a služeb na to navazujících.
Kromě toho je to velice silná zpětná vazba z terénu, což v konečném důsledku pomáhá k jeho upevnění na trhu. Moje osobní zkušenost a recenze specializovaných webů to jen potvrzují.

To je mi naprosto fuk, jestli byl něčím vyznamenán nebo co, ale Avast je sračka co neskutečně brzdí mašinu. Za tím si stojím. A všechny zavirovaný kompy co mi prošly rukama, měly nainstalovanej Avast, za tím si taky stojím. Aby nějakej antivir zasekával při startu mašiny i myš, s tím jsem se setkal taky jen u Avastu.

EDIT://

100 milionů uživatelů Avast na celé planetě

nj, když Avasta používá kdekterá lama...

To že se ti ty kompy dostaly do ruky neukazuje na úroveň antiviru, ale na úroveň jejich uživatelů. Kdyby za něco stáli, tak by jejich PC nestálo v opravě, ale v doma v pokoji. Pokud někdo celý den visí v poradně, tak nepotřebuje ani firewall natož AV. Tomu tak nanejvýš hrozí mozol na prstu.
Lama