Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno softawre na stahování videa z kamery

Dobrý den, mám kameru panasonic nv-gs80 a nemám k ní žádný software, potřebuji stáhnout data z kazet. Kamera mi jde propojit přes USB kabel (Firewire kabel mám nový, ale v PC se kamera neukáže ani přes SW např. Windows movie maker nebo WinDV nevidím kameru), Windows Movie Maker však stahuje z kamery - při nastavení nejvyšší kvality - 320*240 obraz. Poraďte mi pls někdo nějaký free soft, nechci platit...

Win XP

Díky!

tak firewire, nebo USB? To nejsou zaměnitelné porty, každý je určen na něco jiného. USB je "sociální" řešení pro naprosté amatéry, DV kamery počítají s Firewire (IEEE1394) portem.

Software (ovladače) pro "stahování" (správně řečeno přehrávání) přes Firewire není třeba žádný, jedná se o obecný standard (což je naopak v přímém rozporu s USB, kde žádný takový standard neexistuje)

Řešením je tedy připojit kameru přes Firewire.

Mám na kameře USB i Firewire. Kabel USB jsme si sehnal, obraz jde stahovat, ale jak jsem psal Windows Movie Maker stáhne jen 320*240 obraz. Pak znám Pinnacle Video Spin trial a ten chce při importu zadat písmeno (svazek). Jenže ta kamera se přes USB v Tento počítač neobjeví jako písmeno, ale jen jakoby webka- ikona kamery. Jiné programy pro stahování dat z kamery neznám.

Firewire - koupil jsem 6-4pin nový kabel a propojím kameru s PC přes tento kabel a ve Windows XP v Tento počítač se nic neobjeví. Zkouším WinDV program a tam píše: no video device found. Manuál hovoří o 6-4pin FireWire kabelu, ale píše, že občas se propojení s PC nezdaří, více detailů se dozvím na přiloženém letáku. No a zkuste hádat co píšou na tom přiloženém papíru- vysvětlují co je 6-4pin a žádný důvody, proč by se propojení nezdařilo.

Někdo mi poradil, ať zkusím otestovat kameru na jiném PC a s jiným kabelem. Bohužel všichni v mém okolí mají notebooky a nemají v něm Firewire (kabel bych si koupil, to je pakatel).

Tak sem myslel, že mi bude stačit jiný soft než Windows Movie Maker a přes USB to sosnu.

Kamera, je-li připojená přes FW se musí objevit.

Začal bych jinak: máš v síťových připojeních ikonu sítě Firewire? Něco jako "1394 Připojení"? Popřípadě je Firewire adaptér korektně rozpoznán ve správci HW? Pokud ne, není funkční. Zde bych hledal první příčinu.

Druhá příčina může být v samotné kameře, kde může být FW port vypnut v menu. (O tom, že FW je aktivní pouze v režimu "přehrávání" a nikoli "záznam" se snad nemusím rozšiřovat).

super díky moc za rady, posunujeme se blíže! :-)

Já hledal kameru v Tento počítač a vona se objevila (přes Firewire) v síťových připojení. Psalo tam připojeno a blokuje to Windows Firewall, tak jsem jej pro jistotu vypl a přesto WinDV á pořád stejnou hlášku a nic mi nestáhne. Prosím Váš, nevíte co zkusit dál? :-)

nnn nemám, protože jsem zjistil, že v "síťová připojení" je "1394 připojeno" i když kamera není zaplá, takže zpět ke stavu: nefunguje mi propojení a opět se dostávám do situace, že budu muset zkusit jiný PC a taky třeba jiný FireWire kabel, tohle vypadá na nefunkční kabel (spíš bych tipoval)

Zkus dodržet tento postup:
Zapnutý počítač
Win XP SP2
soft. WinDV (Windows movie maker není vhodný)
Kamera napájená ze zdroje,ne z baterie
Propojit kameru s PC firewire kabelem
Zapnout kameru,zvuk.signál by měl iformovat o připojené kameře
Spustit WinDV,vybrat zdroj.....