Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI P55-CD53 nvidia sli nebo ati crosfire-x??

Ahoj chtěl bych se zeptat pujde na tuto základní desku použít nVIDIA SLI nebo ATI CrosFire-x? Jinde také mají základní desku jen na jednu grafickou kartu a mají tam třeba SLI, jeto možné? Navíc jsem vidĕl základní desku jen na 2 tak jak je možné že tam mají třeba 3x nVIDIA 280gtx ? Jak to připojí? To je jako dosebe ty karty zapojí + do zdrojáku? Jestli ji tak pak nechápu jak udĕlají aby drželi pohromadĕ a nevadítam ten pci slot? nebo jak to je? A jde nakombinivat třeba gtx260 a 280? Či to musí být ta samá?

1) Už z názvu desky jde vycítit, že je zde intelovskej chipset P55 - ten určitě SLI neumí. Konkrétně tahle deska má jen jeden PCIe konektor, takže neumí ani Crossfire.

2) SLI tam mít mohou, ale museli by tam mít dvoujádrovou kartu - opět je to ale jen jedna karta na jeden slot. Tam už není ani potřeba, aby chipset uměl SLI, protože vše se děje přímo na kartě.

3) Jsou desky, které mají více než 2 sloty PCIe a lze tam provozovat více karet. Zrovna Kingpin teď na jedný chystá lámat rekordy.

4) Karty se zapojí do slotu, připojí napájení a mezi sebou se ještě propojít speciálními můstky, které jsou přibaleny vždy ke kartě. Nejsem si zcela jist, jestli to propojení karet mezi sebou je dneska nutnost, tolik to nesleduju.

5) Moc nechápu, co by jim mělo vadit. Výrobce desku navrhne a vyrobí tak, aby tam ty karty prostě šly a fungovaly.

6) Dnes už jsem to jednou psal, takže znova:

...lze kombinovat kartu různých výrobců, s různým BIOSem, jen musíte stále zachovat, že se jedná o dva stejné modely (tedy například dvě GeForce 8600 GTS). Můžete dokonce spárovat jednu výrobcem přetaktovanou a jednu nepřetaktovanou kartu (v SLI poběží obě na taktech té pomalejší). Pomocí jednoho triku s Coolbits (hodnota nastavena na 18, nebo 1A, chcete-li ještě přetaktovat) můžete spřáhnout i dvě karty s různou velikostí grafické paměti (např. GeForce 8800 GTS 640 MB a 8800 GTS 320 MB).

http://extrahardware.cnews.cz/sli-vs-crossfire-nej en-v-directx-10-hrach?page=0,1

Z toho usuzuju, že GTX260 a GTX280 spolu nepojedou. Jelo by to, kdyby deska uměla Hydra, tam jdou kombinovat i grafiky ATi s Nvidia.

Na jakou základní desku ? Tos nenapsal.

Jinde také mají základní desku jen na jednu grafickou kartu a mají tam třeba SLI, jeto možné?

asi chyba v popisu nebo popisuj něco /vlastnost čipsetu/ co využít reálně nejde protože tam není konektor.

Navíc jsem vidĕl základní desku jen na 2 tak jak je možné že tam mají třeba 3x nVIDIA 280gtx ?

Já už viděl myslím na sedum. Jen na fotce.

SLI aj Crossfire je pro 99procent uživatelů úplně zbytečná věc. K čemu cpát dohromady gtx280 a gtx260 když nová akrta má vyšší výkon ? Možná tak na physX jsou dvě karty použitelné.

Jinými slovy - kdyby to SLI nebo crossfire k něčemu bylo už to v počítači mám!