Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAMka

Zdravim. Rád bych zrychlil postarší komp rok výroby 2004.
Procesor Intel Celeron CPU 2.53GHz
Grafika NVIDIA GeForce FX 5200
Ram pq1 DDR-400 256MB 0114-04D6 MDAD-321 HA. Přesně toto je na ní napsané.
Integrovaná zvukovka
TV karta
Operační systém Windows XP Home Edition
Chtěl bych tam dát novou ramku(nebo ramky). Co vše potřebuju vědět při nákupu nové? A jakou a jak velkou tam můžu dát? Na ramku má PC 2 sloty.

Už ti odpovedal. Kup na Aukre 2x512MB, DDR400 alebo uvádzané tiež ako PC 3200, nič neriskuješ kúpiš za pár korún. Nové sú zbytočne drahé, paradox.
Ramiek 1GB bolo málo, boli príliš drahé, tažšie ich zoženieš a nie tak lacno ako 512 MB.
Prípadne môžeš vymeniť, ak máš zbytočných 150-300 Kč, tvoj Celeron za Pentium, max. do 2,8 GH, viac neber, produkuje to príliš moc tepla a PC je potom hlučné chodom vetrákov. To je všetko, čo sa dá urobiť. Snáď ešte vymeniť disk za nejaký 7200 ot model. Určite tam budeš mať nejakú starú šunku 5400ot s pár KB Cache. Výmena disku by urýchlila bežný chod, otváranie súborov a štart aplikácii, PC najvýraznejšie.

zbytočný odkaz

na tom aukru se bohužel jaksi nevyznam

Jak môžeš očakávať že človek ktorý vyššie uvedené napíše, zvládne tu nekonečne zložitú procedúru : Registráciu na Aukre.
A tak isto ako vysvetlíš že DDR RAM mali škaredú vlastnosť že občas moduly nechceli spolu fungovať a je nanajvýš vhodné kupovať moduly rovnaké, najlepšie také ktoré spolu už fungovali alebo takzvaný KIT

Tak jde o to co považuješ za herní komp :-D za 10k poskládáš PC na kterým rozhejbáš vše, ale hlavní rozdíl bude v tom jak to rozhejbáš...:-D ono na minimum až střední detaily většinu věcí rozjedeš i na kompu za 10k.Za těch 10k to bude spíš ten kancl.(nebo extra levné "herní pc" , ale herní stroj z toho opravdu neuděláš)
Což ovšem neznamená, že si natom nezahraješ i nové hry.(samozřejmě, že s fullHD rozlišením to asi nebude žádná sláva)Já sám jsem si před 2 roky koupil PC za 5,5k a i dnes si natom zahraju třeba Mafii2, crysis, Need for speed shift ,Left4dead2 nebo třeba Call of dutty 6 a jedou mi pořád docela slušně.:-)Jestli budeš kupovat nové PC tak se radši tady porad než abys koupil nějaký předražený šunt.;-)

Odpovedz si sám. Začni cenový prieskum tam kde si pred chvílou končil. RAM + pevný disk. Je potrebná DDR2, DDR3 RAM 4 GB, prípadne viac + pevný disk, dnes minimálne 500 GB + optickú mechaniku + skriňa + zdroj 400-450W + 2500 Kč za nie špičkovú ale použiteľnú grafiku + 600 Kč za chladič procesoru.
Dopracuješ sa k nejakej sume ktorá nie je definitívna no je do určitej miery temer stabilná.
Dosku a procesor zatiaľ vynechaj, tam je cenový vývoj tak kúsok sezónny a sú tam skokové zmeny cien, ako sa uvádzajú nové generácie procesorov tak starým sa ceny znižujú.